Battlefield 2042, Electronic Arts, Někdo už nový Battlefield 2042 hraje a nebojí se to ukázat

Někdo už nový Battlefield 2042 hraje a nebojí se to ukázat

Díky chybě se někdo přes preload dostal k plné verzi. Ukázal seznam zbraní i něco z Portalu

Zdroj: EA
9. 11. 2021
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

První hráči se prokousali do akce Battlefield 2042 předčasně a dělí se s dalšími fanoušky o své postřehy. Jedním z nich je třeba uživatel s přezdívkou Aaronfrogger. Chyba preloadu způsobila, že se hra nějak odemkla dřív, než měla. I když zřejmě zatím nabízí možnost utkat se jen s boty, které ovládá umělá inteligence.

To ale neznamená, že taková osamělá pozorovací mise nemůže přinést nějaké zajímavé výsledky. Komunitu Battlefieldu například zaujalo, že základní verze zřejmě nabídne jen 22 zbraní, což je číslo, které jsme zatím neznali. Fanoušci množství kritizují jako nedostatečné, už se okolo toho strhl obrovský povyk, ale měli bychom počkat, zda se skutečně ještě do updatu něco nezmění. Podobně je k vidění také menu, v němž si lze upravit zbraně. A i v tomto případě se zdá, že možnosti customizace nejsou tak široké, jak byli hráči zvyklí. Ve srovnání s novým dílem Call of Duty je rozdíl přímo propastný, ale to upřímně někdo může vnímat i jako výhodu.

Pokud vás podobně jako nás láká spíš režim Battlefield Portal, který kromě možnosti namíchat si svůj vlastní Battlefield s unikátními pravidly a obsahem nabízí i něco ze starších her v nové grafice, přijdete si rovněž na své. Hlavní nabídka láká na Battlefield 3 a mód Conquest na mapách Caspian Border a Noshahr Canals. Klasický Battlefield 1942 zase nabízí Conquest na mapách El Alamein a Battle of the Bulge. Pokud vzpomínáte spíš na Bad Company 2, těšit se můžete na režim Rush na mapách Arica Harbor a Valparaiso.

Zpátky do druhé světové

Tahle novinka může mít podle nás zdaleka největší potenciál přinést něco opravdu svěžího a mohl by se z ní vyklubat skutečný hit, pokud ji autoři budou dál rozvíjet. Podmínkou je, že do Portalu bude proudit stále nový obsah nejen od samotných hráčů, ale také nové modely, zbraně a mapy od vývojářů. Zatím tomu jde alespoň papírově naproti skutečnost, že funkci má na starost vlastní tým Ripple Effect Studios. Samotní DICE by asi neměli čas věnovat se všem složkám hry.

Sledovat na jednom z uniklých videí klasický britský Spitfire v grafice Battlefieldu 2042 je pecka i v takovéto prázdné ukázce. Ačkoli je zajímavé, že interface nerespektuje zasazení a v minimapě se místo vrtulového stroje zobrazuje moderní stíhačka.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru