Nejočekávanější hry roku 2022, část čtvrtá

Uzavíráme seriál o titulech, na které se hráči letos nejvíc těší. Ve skutečnosti jich je ještě víc

Zdroj: koláž/Vortex

Náš seriál o nejočekávanějších hrách letošního roku se chýlí k závěru. Dnes si posvítíme na zbytek titulů, které mají dorazit ještě letos, ale neznáme přesné datum vydání. Znovu přitom platí, že v našem výběru nemusíte najít úplně všechny skvělé hry, na které se sami těšíme. Snažili jsme se vytipovat ty obecně nejvyhlíženější. A naopak ze seznamu vyškrtli některé tituly, u nichž se už nyní obáváme, že do konce roku vyjít nestačí.

Hogwarts Legacy

Vývojáři z Avalanche Software už v září 2020 představili po mnoha letech spekulací a úniků Hogwarts Legacy. Ačkoliv se hře do té doby přezdívalo RPG ze světa Harryho Pottera, ve hře se podíváme do mnohem vzdálenější minulosti, konkrétně na konec 19. století, kdy do školy čar a kouzel v Bradavicích přilétá kočár s novým studentem. Co přesně bude náplní hry nad rámec očekávané výuky nejrůznějších odvětví kouzelnického řemesla, však stále nevíme, a to je i největší kámen úrazu všeobecného očekávání. O hře jsme kromě jednoho, byť velmi lákavého videa neviděli vůbec nic, a když už se o ní mluvilo, vždy to bylo v souvislosti s omluvou, že musí fanoušci na nové zprávy ještě čekat. Pokud ale máme vycházet z hrstky oficiálních informací, generální manažerka Warner Bros. loni potvrdila, že vydání Hogwarts Legacy je po uvedení filmu Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství druhou velkou událostí roku 2022, takže stále s napětím doufáme, že už to konečně dopadne. Dlužno ale dodat, že se už začínají objevovat protichůdné náznaky a v zákulisí se opět šušká o možném odkladu až na rok 2023.

Zdroj: WB Games

The Lord of the Rings: Gollum

Akční adventura The Lord of the Rings: Gollum vzniká ve studiu Daedalic Entertainment a jejím hlavním hrdinou je samozřejmě titulní Glum. Hra pro PC i konzole nám představí rozdvojenou osobnost protagonisty, který bude neustále svádět vnitřní souboj. Vydáme se za Prstenem v příběhu, který odhalí víc o tom, co Glum dělal, když ho zrovna nesledoval příběh knih. Glum přitom není žádný udatný válečník, takže si musíme počínat lstivě a mazaně jako on sám. Budeme se plížit ve stínu, schovávat se za překážky a číhat na osamocené nepřátele, které zabijeme jenom, když využijeme moment překvapení v náš prospěch. Hra má být plná voleb a i když autoři na začátku říkali, že zvolí odlišný styl než slavné filmové adaptace, nakonec je z dosavadních materiálů patrné, že převážila snaha přiblížit protagonistu i svět divákům, kteří předlohu nikdy nečetli a Středozemi znají jen ze stříbrného plátna. Hru pohání Unreal Engine 4.

Zdroj: Daedalic Entertainment

Marvel’s Midnight Suns

Na poli superhrdinských her, které mají vyjít v průběhu letošního roku, se nachází i tahle Popelka. Midnight Suns od studia Firaxis totiž bude strategií, což v záplavě všech akčních titulů nemusí působit dostatečně lákavě. Bavíme se ale o týmu, který stojí za fantastickým zpracováním XCOMu a právě z něj Midnight Suns vychází. Ne však úplně doslova, protože budeme pořád ovládat superhrdiny a těm zákopová válka tak typická z XCOMu příliš nesvědčí. Vývojáři se proto rozhodli zpracovat souboj trochu jiným způsobem, konkrétně za použití kartiček vyvolávajících jednotlivé efekty a schopnosti, od čehož si slibují dostatečné zpestření celého konceptu a možnost, jak se vymanit z vlastního silného odkazu. V Midnight Suns narazíme na velmi pestrou nabídku hrdinů, jakými jsou například Blade, Ghost Rider, Kapitán Amerika či Iron Man, s nimiž bude spolupracovat úplně nová postava – Hunter. Ten, nebo ta, je potomkem Lilith, matky všech démonů, která se rozhodla vrátit na svět a opět se jej pokusit zotročit. Nad rámec vlastní akce nebude chybět ani socializační vrstva, poznávání jednotlivých parťáků a odemykání dalších možností, třeba i skrze dialogové možnosti. Pokud všechno klapne, hra po svém odkladu dorazí v druhé polovině roku.

Zdroj: Firaxis Games

The Outlast Trials

Kanadské studio Red Barrels letos vydá first person psychologický survival horor The Outlast Trials. Prequel k předchozím dvěma hrám je zasazený do období studené války a tentokrát se nemusíte bát jen sami, ale také s dalšími přáteli. Až ve čtyřech lidech musíme přežít bizarní, zvrácené a sadistické experimenty korporace Murkoff. Staneme se nedobrovolnými pokusnými králíky v programu na vymývání mozku a kontrolu mysli. Autoři říkají, že když budeme spolupracovat, možná přežijeme. Titul pohání Unreal Engine 4 a zjevně se zatím jedná o největší odklon od původní zažité formule této značky. Hra zatím míří jen na PC.

Zdroj: Red Barrels

Redfall

Letos v létě má dorazit další kooperativní akce, která se bude chtít postavit vyzyvatelům z minulosti i současnosti. Ať už vaše srdce tlouklo pro Left 4 Dead, zhlédli jste se v Back 4 Blood, nebo se těšíte na Rainbow Six Extraction, Redfall tu bude připraven poskytnout vám alternativu. Nezpochybnitelným lákadlem je fakt, že na hře pracuje studio Arkane, a že nad rámec kooperativní hry více hráčů nabídne titul i čistokrevný singleplayer. Na výběr budou čtyři velmi stylizované postavy s unikátním příběhovým pozadím, schopnostmi i výbavou, kteří se společně postaví proti upírům a dalším lidským nepřátelům. Hra je zasazena do ostrovního města Redfall ve státě Massachusetts a odehrává se v době po nevydařeném vědeckém experimentu, po kterém Zemi napadla legie upírů a naši hrdinové se musí doslova prostřílet ven. Bohužel, ze hry jsme zatím neviděli ani kousek, protože první CGI trailer měl pouze navodit atmosféru a představit obě bojující strany. Pevné datum není, ale pokud hra letos vyjde, dočkají se jí majitelé PC a Xboxu Series.

Zdroj: Microsoft

Sniper Elite 5

Karl Fairburne se vrací na scénu v akci Sniper Elite 5 od britského studia Rebellion. Píše se rok 1944 a my se vydáme do Francie, abychom odhalili tajuplný projekt Kraken. Titul pro PC i konzole láká na skutečná místa, singl i vylepšenou kooperaci. Budeme mít k dispozici ještě pestřejší možnosti pohybu a máme si důkladně upravovat veškerou svou výbavu. Kromě kooperace můžete také vniknout do hry jiného hráče a jeho misi mu naopak zkomplikovat v PvP režimu. A nechybí samozřejmě ani klasický multiplayer pro 16 hráčů nebo survival režim až pro čtyři hráče. Vývojáři slibují kromě jiného vylepšit proslulé zpomalené rentgenové kill kamery, které se staly poznávacím znamením celé série. Mají být opět brutálnější a realističtější, přičemž tyto scény spustí i samopaly a pistole.

Zdroj: Rebellion

Suicide Squad: Kill the Justice League

Předposlední hrou celého našeho výčtu nejočekávanějších titulů tohoto roku je Suicide Squad: Kill the Justice League. Do superhrdinského akčního žánru se vrací vývojáři z Rocksteady, autoři slavné akrhamské série s Batmanem, kteří si tentokrát pohrávají s myšlenkou, co by se asi stalo, kdyby kladní hrdinové z tohoto univerza zdivočeli a pod nadvládou krutého Brainiaca začali namísto pomáhání škodit. Klín se bude v této hře vytloukat dalším klínem v podobě nechvalně proslulého Sebevražedného oddílu, jehož členy se pokusíme zkrotit. Jde o Harley Quinn, kapitána Bumeranga, Deadshota a King Sharka, kteří se utkají nejen s doslova zmagořenými obyvateli Metropolis, ale také s temnými verzemi Supermana, Wonder Woman nebo Green Lanterna. Na rozdíl od jiných titulů v tomto seznamu jsme si mohli hru podrobně prohlédnout v gameplay záběrech a začíná vyplouvat na povrch, že bez ohledu na sympatie, či antipatie vůči Suicide Squad, to bude patrně další pořádná jízda.

Zdroj: WB Games

GTA V, Zaklínač 3 a Cyberpunk 2077

Letošní rok bude bohatý i na nejrůznější porty, remastery a vylepšené verze. Tři z nich ale nepochybně vyčnívají nad ostatní – Grand Theft Auto V, Zaklínač 3 a Cyberpunk 2077. Důvodem je skutečnost, že mohou nad rámec skalních fanoušků zaujmout opravdu miliony nových hráčů a významně prodloužit životní cyklus už tak úspěšných titulů. Vylepšená verze GTA byla oznámena už v roce 2020 a má přinést technické i obsahové novinky. Upgradovaný Zaklínač vzniká ve studiu Saber Interactive a měl by kromě obvyklých vylepšení přinést i nějaký obsah inspirovaný seriálovou adaptací. A Cyberpunk 2077 řada majitelů PS5 a Xboxu Series vyhlíží s tím, že může výrazně vylepšit nejen grafiku, ale také přinést ve srovnání s debutovou verzí učesanější a komplexnější obsah.

Zdroj: Rockstar Games

A jsme na konci, máme za sebou dlouhý seznam titulů, které s největší pravděpodobností máte i vy zapsané v kalendářích a vyhlížíte jejich vydání. Bohužel se to ani letos neobešlo bez obětí, například v souvislosti s pokračováním S.T.A.L.K.E.R.a, který byl odložený na prosinec, ale nežijeme ve zrovna jisté době, co se dodržování stanovených termínů týče, a tak je to nutné brát. Pozitivní rovněž je, že všechny námi zmiňované hry jsou jen špičkou ledovce a je tu celá plejáda dalších, nad jejich vydáním v roce 2022 pochybujeme, nebo nám nepřijdou jako univerzálně očekávané. Může tam spadat například Avatar od Ubisoftu, remake hororu Dead Space, vytoužené pokračování Bayonetty nebo Zeldy, Steelrising a spoustu, spoustu dalších, které nám, doufejme, budou v nadcházejících měsících dělat jen radost.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru