Nejočekávanější hry roku 2020, část třetí

Nejočekávanější hry roku 2020, část třetí

Třetí díl výběru největších potenciálních letošních hitů se zaměřil na hry bez přesného data

Třetí část našeho seznamu nejočekávanějších her letošního roku je tady. Jak už jsme naznačili minule, hry s pevným datem vydání jsme vyčerpali, a je proto nutné zabrousit k takovým titulům, u nichž je sice pravděpodobné, že v průběhu roku vyjdou, ale přesněji to zatím odhadnout neumíme. Přesto by byla škoda některé z nich minout a nepřipomenout, že se chystají. Jak to ale ve světě her chodí, ne všechno může vinou nečekaných odkladů a posunů klapnout. Na to už jste ale jako hráči určitě zvyklí.

Watch Dogs: Legion

Třetí díl Watch Dogs s podtitulem Legion nás vezme do futuristického Londýna a nebude mít klasického hlavního hrdinu. Ústředním protagonistou tu bude celá společnost. Namísto jednotlivce budeme moci naverbovat a ovládat v podstatě kohokoli ze zdánlivě anonymního davu, ale jakmile přijde o život, bude navždy ztracen i se svými jedinečnými schopnostmi a osvojenými dovednostmi. V dystopické britské metropoli budeme v blízké budoucnosti čelit autoritativnímu režimu, který své obyvatele šikanuje a sleduje na každém kroku za pomoci moderních technologií. Ty však hackeři dokáží obrátit proti svým utlačovatelům ve snaze získat zpět ztracenou svobodu a práva. Původně měl Legion vyjít už na jaře, ale byl odložen společně s dalšími projekty od Ubisoftu a dosud není oficiálně potvrzené, zda stihne letos vůbec vstoupit do prodeje. Titul míří na PC i staré a nové konzole a jeho vývoj vede talentovaný kanadský designér Clint Hocking, který je podepsaný pod hrami jako Tom Clancy’s Splinter Cell nebo Far Cry 2.

Halo Infinite

Od vydání dosud posledního dílu série Halo uběhne letos pět let. Dostatečně dlouhá doba očekávat příchod dalšího dílu, který vývojáři z 343 Industries ve spolupráci s Microsoftem chystají na launch nové konzole. Co se informací týče, zatím se spíš než o hře samotné mluví o jejím vleklém vývoji a slibech, že půjde o ten největší a nejlepší díl celé série. Víme, že by hra měla klást větší důraz na skutečnost, že Master Chief je stále jenom člověk, a proto by se příběh měl točit zejména kolem jeho osobnosti a dilemat souvisejících s lidskostí. Jak jsme si navíc mohli všimnout v zatím posledním traileru, Master Chief na sebe oblékne své staré brnění, výtvarný styl by proto mohl být odlišný od pátého i čtvrtého dílu a v souvislosti s vyjádřením vývojářů, že půjde o duchovní reboot celé série, to všechno začíná dávat smysl. Příjemné rovněž je, že se hry dočkají i majitelé současného Xboxu One, vzhledem k tomu, že Microsoft chce minimálně po dobu dvou let vydávat své hry na všechny dostupné platformy, tedy starý Xbox, nový Xbox a pochopitelně také PC.

Dying Light 2

Polské studio Techland už několik let pracuje na pokračování hororové akce s prvky RPG pod názvem Dying Light 2. Znovu budeme čelit zombie apokalypse v otevřeném světě. Příběh se odehrává 15 let po událostech jedničky a napsal ho Chris Avellone, spoluautor sérií Fallout nebo Icewind Dale, ale i nedávných Star Wars Jedi: Fallen Order. Hlavní hrdina Aiden se umí ohánět zbraněmi, ale je ještě zdatnější v parkouru, takže se dokáže po městě pohybovat neobyčejně rychle. Svět je čtyřikrát větší než v případě originálu a dělí se na několik čtvrtí, které obývají různé frakce. Naše rozhodnutí mají se dramaticky podepsat na našich vztazích, ale i podobě celého prostředí, přičemž některá rozhodnutí a jejich následky nám mohou otevřít zcela nové oblasti, anebo je pro nás naopak navždy uzamknout. Příběh, volby a dialogy mají tentokrát hrát stejně důležitou roli jako samotný otevřený svět a část obsahu nám při každém průchodu hrou podle autorů zůstane skryta v návaznosti na naše počínání. Ohrožovat nás tu nebudou jen starší známí nemrtví, ale i úplně nové druhy zombie a především mnohem častěji lidští nepřátelé, kteří mohou být přinejmenším stejně nebezpeční. Dying Light 2 vyjde na PC i současných konzolích, ale nebylo by velkým překvapením, kdyby se hra objevila také na těch budoucích.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

V loňském roce se roztrhl pytel s oznámením her spadajících do světa nadpřirozených monster World of Darkness. Pokud bychom to měli omezit pouze na upíry, došlo na oznámení RPG Vampire: The Masquerade – Swansong pro rok 2021, v závěru roku vyšla adventura Vampire: The Masquerade – Coteries of New York, ale něco nám říká, že tím nejzajímavějším stejně zůstává Bloodlines 2. Pokračování patnáct let starého RPG od Troika Games mají na starosti vývojáři z Hardsuit Labs a slibují náležitě temné RPG s řadou zajímavých prvků. Hra se bude opět odehrávat v současnosti, zasazena však nebude do Los Angeles, nýbrž do zasněženého Seattlu. Coby mladý upír si bude muset hráč vybrat jednu ze základních schopností a připojit se k některému z mnoha upírských klanů, vyznačujících se nejen odlišným vnímáním nepsaného kodexu. Příběh se bude následně točit kolem zdivočelých upírů, kteří ignorují onu maškarádu – tedy utajení upírského společenství – když transmutují najednou velkou spoustu lidí. Proč to udělali a jak jejich řádění zabránit, bude hlavním námětem hry, která by se měla v letošním roce objevit na konzolích i PC.

Medal of Honor: Above and Beyond

Série Medal of Honor se vrací a rovnou do druhé světové války. Nicméně Above and Beyond míří exkluzivně výhradně na VR headsety Oculus Rift. V kůži zvláštního agenta se vydáte do válkou zmítané Evropy v kampani, která slibuje, že navštívíme známá bojiště i místa na zemi, ve vzduchu i na moři. Nacistům se postavíme po boku francouzského odboje a kromě kampaně na 10 až 12 hodin titul nabídne i mutliplayer. Above and Beyond hodně připomíná první díly série Medal of Honor svým pojetím, mechanismy i některými odlehčenými momenty. Na hře pracuje studio Respawn Entertainment, které od první chvíle zdůrazňovalo, že se jedná o AAA projekt a žádnou minihru nebo budgetový počin. Ti, kteří měli možnost hru vyzkoušet, při oznámení loni na podzim tvrdili, že skutečně zřejmě půjde o další evoluční krok na poli stříleček ve virtuální realitě. Pak ale na konci roku společnost Valve všechny zaskočila oznámením akce Half-Life: Alyx a Medal of Honor měl rázem v cestě velmi mocného protivníka, který by jej mohl zastínit.

Microsoft Flight Simulator

Jedním z nejpřekvapivějších oznámení loňské E3 byl nový Flight Simulator. Série, kterou jsme po nevydařeném pokusu o reinkarnaci s názvem Microsoft Flight považovali od roku 2012 za mrtvou, se však vrací ve velkém stylu a s novými obrázky a videi vzbuzuje stále větší pozornost. Důvod vidíte sami, hra vypadá doslova neuvěřitelně, čehož vývojáři ze studia Asobo dosáhli nejen díky vlastnímu enginu ACE, ale také pomocí dalších výpočtů v cloudu, které se starají zejména o bezprecedentní ztvárnění krajiny. Vývojáři navíc tvrdí, že stejně tak, jak vypadají největší metropole, budou vypadat na jejich virtuální Zemi i všechna ostatní místa, čemuž se zdráháme uvěřit a současně se už nemůžeme dočkat, až se budeme moci konečně prolétnout. Hra se v tuto chvíli nachází ve fázi technické alfy, do které už mají někteří hráči přístup a ochotně potvrzují dosavadní slova vývojářů. Vedle skvělého terénu se můžeme navíc těšit také na 40 tisíc letišť a plně dynamické počasí s adekvátními dopady na vlastní let. Hra by měla vyjít v letošním roce nejen na PC, ale s největší pravděpodobností také na Xbox, včetně toho současného.

Oddworld: Soulstorm

V roce 1998 dorazilo na trh pokračování hry Oddworld: Abe’s Oddysee pod názvem Oddworld: Abe’s Exoddus. Zatímco Oddysee se své vylepšené verze s podtitulem New ‚n‘ Tasty! dočkala už před 6 lety, na Exodus řada teprve čeká. Oddworld: Soulstorm je ale projekt o to ambicióznější. Spíš než klasický remake novinka připomíná novou moderní vizi původního dobrodružství. Hra byla oznámena už v roce 2016 a měla vyjít o rok později. Přepracovaný příběh nás vezme do známých míst, ale navštívíme i zcela nové oblasti, případně takové, které budou vypadat jinak než v originálu. Soulstorm prý dá autorům druhou příležitost odvyprávět příběh, který neměli možnost plně rozvinout, protože Oddworld: Abe’s Exoddus vznikal v extrémně krátkém čase. Stejně jako kdysi ale půjde o to, aby Abe pomohl v logické plošinovce svým bližním. K osvědčeným herním prvkům však přibudou i nějaké úplné nové herní mechanismy a dovednosti. Soulstorm vyjde na konzole i PC, kde bude exkluzivně k dostání na Epic Games Storu.

Desperados 3

Poslední hra v našem výčtu určitě zabrnká na nostalgickou strunu všem, kdo trávili čas hraním série Commandos a dalších zástupců tohoto specifického žánru. Vedle Chicaga 1930 nebo Robina Hooda to byla zcela nepochybně i hra Desperados, která se v letošním roce vrátí se třetím dílem. Jeho autory jsou vývojáři z německého studia Mimimi, kteří se sice uvedli už v roce 2014 se svojí adventurkou The Last Tinker, ale do myslí hráčů se skutečně zapsali až díky hře Shadow Tactics, která svým zpracováním vychází právě ze zmiňovaných Commandos. I díky úspěchu této hry jim do klína přistála možnost pokračovat ve vývoji Desperados a příležitost vzali za pačesy. Z loňské E3 víme, že chystaná hra bude bez ohledu na číslovku prequelem celé série, a zažijeme tak chvíle, které staré známé hrdiny svedly dohromady. Ústřední postavou bude samozřejmě John Cooper, záhy ale potká Doca, sličnou Kate i stopaře Hectora a společně se vydají z coloradských hor, přes Louisianu až do Nového Mexika, kde začal první díl. Vývojáři slibují detailní grafiku, velký důraz na stealth a možnost pozastavit celou hru pro snazší udílení rozkazů nebo jejich řetězení za sebe. Každý z hrdinů pak bude mít sadu vlastních schopností, jen na vás ale pochopitelně zůstane, jakým způsobem ji budete využívat.

Možná ani tentokrát nezaznělo jméno té vaší nejočekávanější hry, ale vyjmenovat všechny potenciálně zajímavé tituly je úkol nesnadný. Část projektů možná ani nepatří mezi ty všeobecně nejžádanější, a přesto se z nich mohou nakonec vyklubat ty největší hity. Jiné hry pak toužebně vyhlížíme, ovšem upřímně se obáváme, že letos vyjít nestihnou, nebo tomu zatím nic nenasvědčuje. Ale kdoví, možná nakonec ucítíme potřebu se k těm opomenutým ještě někdy vrátit…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru