Nejhorší hry za rok 2020 podle Metacriticu

Nejhorší hry za rok 2020 podle Metacriticu

Agregátor recenzí vyhlásil nejméně povedené tituly roku. Je mezi nimi bohužel i jeden český

Zdroj: koláž/Vortex
20. 12. 2020

Závěr roku je už tradičně obdobím bilancování. Kromě vyhlašování nejlepších her za uplynulých 12 měsíců ale můžete narazit i na žebříčky těch nejméně povedených. Jeden takový sestavil Metacritic, který shromažďuje hodnocení nejen od hráčů, ale také recenze z celého světa od vybraných médií. Právě průměrné skóre od novinářů rozhodlo o 10 nejhorších hrách za rok 2020.

Ty skutečné propadáky v žebříčku ani nenajdete

Na začátku je ale třeba upozornit na pár důležitých maličkostí. Tyto hry nezasluhují automaticky opovržení už proto, že vznikaly za různých okolností, které seznam nereflektuje. Ty skutečně nepovedené tituly se pak často recenzí ani nedočkají a nebo jich není dost na to, aby se do žebříčku vůbec zapsaly. Je třeba si uvědomit, že i kousky, které si z recenzí velkých médií odnášejí horší známky, už zpravidla prošly nějakým vnitroredakčním sítem, které z obsahu zcela vyloučí absolutní propadáky. Jak také mnoho vývojářů často podotýká, úspěchem je do určité míry každá hra, kterou se vůbec povede dokončit a poslat na trh ve funkčním stavu.

Metacritic s ohledem na vyřčené tak například vyloučil z žebříčku všechny hry, jejichž průměrné hodnocení se opírá o méně než 7 recenzí. Absolutně nejhorší hrou se podle Metacriticu stal Tiny Racer pro Switch. Tuhle hru možná ani neznáte, ale to neznamená, že by tu byla nouze o slavnější jména. Do žebříčku se bohužel “propracoval” i remake komiksové akce XIII nebo závodní hra Fast & Furious Crossroads podle slavné filmové série.

Nejvíc nás ale mrzí, že v nelichotivém výběru skončila i jedna česká hra.

Oproti vkládaným očekáváním propadl i horor Remothered: Broken Porcelain. Do desítky nejméně povedených her se dostal i port The Elder Scrolls: Blades pro Switch. Nejvíc nás ale mrzí, že v nelichotivém výběru skončila i jedna česká hra. Osmým nejhorším titulem za rok 2020 byl podle Metacriticu Street Power Soccer (Street Power Football) od brněnského studia Gamajun Games, které tvoří veteráni studií Illusion Softworks a Vatra Games.

Ještě jednou zdůrazním, že se jedná o žebříček složený na základě průměrného skóre z recenzí, nikoli od uživatelů. Do seznamu byly zařazeny tituly, které vyšly od 1. ledna do 15. prosince. Pokud by se měla jedna multiplatformní hra do výběru dostat víckrát kvůli nízkým známkám i na dalších platformách, vždy byla do žebříčku vybrána jen jedna nejhůře hodnocená verze.

Nejhorší hry za rok 2020 podle Metacriticu

1. Tiny Racer (Switch) – 29 %
2. XIII Remake (Xbox One) – 32 %
3. Dawn of Fear (PS4) – 33 %
4. Fast & Furious Crossroads (PC) – 34 %
5. Arc of Alchemist (Switch) – 36 %
6. Remothered: Broken Porcelain (PC) – 39 %
7. Tamarin (PS4) – 40 %
8. Street Power Soccer (PS4) – 41 %
9. Gleamlight (Switch) – 42 %
10. The Elder Scrolls: Blades (Switch) – 42 %

Nejlepšími hrami podle průměrů z recenzí na Metacriticu jsou naopak Persona 5 Royal, The Last of Us Part II, Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition, Hades, Half-Life: Alyx, Ori and the Will of the Wisps, remake Demon’s Souls, Microsoft Flight Simulator, Crusader Kings III nebo F1 2020.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru