Nějaká důležitá firma se letos vrátí na Gamescom

Nějaká důležitá firma se letos vrátí na Gamescom

Organizátoři německého veletrhu si pochvalují dosavadní zájem vystavovatelů

Zdroj: Gamescom
16. 3. 2023

V době, kdy pravidelně informujeme o nadcházejícím veletrhu E3, který se po několika letech vrací do Los Angeles, přichází se svou troškou do mlýna také pořadatelé německého Gamescomu. Ti se v aktuální zprávě pochlubili, že se na letošní ročník registrovalo v první fázi o 10 procent víc vystavovatelů než loni. Registrace pocházejí z 39 zemí světa a organizátoři naznačují, že letos v srpnu nabídnou ještě zajímavější program.

Řada zemí bude mít opět na výstavišti svůj vlastní národní pavilon a Česko by snad nemělo chybět ani tentokrát se svým stánkem, který vždy hostí hned několik projektů. Provozní ředitel kolínského výstaviště Oliver Frese si pochvaluje, že loni se jim povedl úspěšný comeback s hybridním Gamescomem a lidé v herním průmyslu si toho podle něj všimli a projevilo se to větším zájmem o další ročník.

Loni se Gamescom musel obejít bez některých velkých vystavovatelů. Chyběl třeba PlayStation nebo Nintendo.

Nechce podle svých slov prozrazovat příliš, ale může slíbit herní komunitě, že se letos na akci vrátí nějaká důležitá firma, která v roce 2022 chyběla. Řad společností už mají pro letošek potvrzených. Felix Falk z německé herní asociace se domnívá, že po covidové pauze se Gamescom vrátil silnější než dřív. Dosavadní zájem o veletrh podle něj ukazuje, že nedávná nejistota už není dále překážkou v plánování.

Loni se Gamescom musel obejít bez některých velkých vystavovatelů. Chyběl třeba PlayStation nebo Nintendo. Akci naopak podpořily firmy Microsoft, 2K, WB Games, Sega nebo Ubisoft. V roce 2022 veletrh navštívilo celkem 265 tisíc lidí. V posledním roce před covidem, tedy v roce 2019, to bylo ještě víc – 373 tisíc lidí. Loňský ročník navštívili lidé z více než 100 zemí světa a mohli vidět 1100 vystavovatelů z 53 zemí světa.

Gamescom se letos uskuteční od 23. do 27. srpna. Veletrhu bude opět předcházet slavnostní ceremoniál v podobě akce Opening Night Live. Ta připadá na 22. srpna a bude ji znovu organizovat a moderovat Geoff Keighley.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru