Neil Druckmann už má koncept The Last of Us Part III

Neil Druckmann už má koncept The Last of Us Part III

V závěru dokumentu o vývoji druhého dílu zaznělo potvrzení o přípravě pokračování

Zdroj: Sony
3. 2. 2024

Jak už jsme vás informovali včera, na konec pracovního týdne si vývojáři z Naughty Dog přichystali slibovaný dokument Grounded II o vývoji The Last of Us Part II. Už dopředu bylo zřejmé, že z něj bude plynout velké množství zajímavých informací, netýkají se však pouze minulosti. Vývojáři v čele s Neilem Druckmannem se totiž zahleděli také na věci budoucí a po předchozích zprávách opět znovu naznačili, že počítají se třetím dílem. Zdá se ale, že zřejmě půjde o úplně poslední kapitolu celého příběhu.

Neil Druckmann o pokračování série promluvil v posledních dvou minutách celého dvouhodinového filmu. Začal vzpomínkou na rozhovor, ve kterém se ho zeptali na pokračování The Last of Us a on zmínil, že vývojáři napsali příběh o Tommym, který se odehrává po druhém dílu a doufají, že jej budou moci někdy realizovat. „Najednou byly všude titulky typu – Naughty Dog nastínilo The Last of Us Part III – což je špatně,“ řekl Druckmann. Vysvětlil ale, že by šlo skutečně o malý příběh a rozhodně ne plnohodnotné pokračování, jenž do snah pustit se do jeho vývoje řešili podle Druckmanna v Naughty Dog trochu jiné věci.

Na mysli tím měl bilancování nad rovnováhou mezi pracovním a osobním životem v souvislosti s kulturou přesčasů a velkou změnu, kterou si v přístupu ke svým zaměstnancům muselo studio projít. Proto prý příběh Tommyho vývojáři prozatím odložili, ale Druckmann doufá, že jednoho dne nakonec světlo světa spatří, ať už ve formě hry nebo třeba seriálu. Pak se ale autor série vrátil k tomu, co už naznačoval v dřívějších interview – aby mohlo nějaké pokračování The Last of Us vzniknout, musí mít jasně daný koncept a příběh, který by zapadal do schématu představeném v předchozích hrách. Podle Druckmanna byl první díl o bezpodmínečné lásce, kterou může rodič cítit ke svému dítěti. Druhý pak o snaze o spravedlnost pro milovaného člověka za každou cenu. A třetí díl? Nad jeho konceptem prý Druckmann dlouho neúspěšně přemýšlel, ale v poslední době se to mělo změnit.

„Nemám ještě příběh, ale mám koncept. který je pro mě stejně vzrušující jako u prvního a druhého dílu. Je to samostatná myšlenka, ale je tam průchozí linka všemi třemi hrami,“ prozradil Druckmann. A v samém závěru potvrdil, že se domnívá, že příběh bude mít ještě jednu kapitolu. Tím dokument končí, ale dá se v podstatě mluvit o tom, že tímto Druckmann za Naughty Dog a Sony potvrdil, že se do vývoje třetí, poslední hry skutečně pustí.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru