Need for Speed Unbound, Electronic Arts, Need for Speed dorazí v prosinci, říká Tom Henderson

Need for Speed dorazí v prosinci, říká Tom Henderson

Oznámení je prý na spadnutí. Po měsících ticha jsme přitom se hrou už příliš nepočítali

Zdroj: ilustrační foto, Electronic Arts
30. 9. 2022
Název: Need for Speed Unbound Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 2. 12. 2022

Není tajemstvím, že ve studiu Criterion Games vzniká další díl série Need for Speed. Dorazit měl už během loňské podzimní sezóny, ovšem problémy Battlefieldu 2042 přinutily Electronic Arts ke změně plánu, a tedy přesměrování vývojářských kapacit Criterionu právě na tento titul. Kvůli tomu byla hra už loni v březnu oficiálně odložena na rok 2022 a dalo se očekávat, že po několikaměsíční vynucené pauze se vše vrátí do původních kolejí. A i když jsme mohli od novinářů či insiderů v průběhu roku zaslechnout, že po dobrodružném vývoji Battlefieldu 2042 může dorazit Need for Speed během listopadu, přímo od EA či Criterionu nepřichází vůbec žádné zprávy. Situace došla tak daleko, že jsme s letošním vydáním přestali počítat, uvážíme-li, o jak velkou značku jde a jak standardně probíhá marketingová kampaň, renomovaný insider Tom Henderson si však myslí opak a velmi přesvědčivě tvrdí, že Need for Speed letos skutečně dorazí.

V krátkém článku na stránkách magazínu Insider Gaming mluví Henderson o blížícím se oznámení, které je prý doslova na spadnutí. Jak se posléze insider vyjádřil na Twitteru, přijít může dnes nebo v horizontu několika málo týdnů, konkrétní datum ale ještě nebylo určeno nebo jej Henderson nezná. „Spekulace naznačují, že odhalení hry se uskuteční začátkem října, přesný termín ale neznáme,“ uvádí Henderson. Na druhou stranu ale údajně zná datum samotného vydání, které má připadnout na 2. prosince, což je z výše uvedených důvodů stále trochu překvapivé. Aby však Henderson podtrhnul, že se od svých zdrojů skutečně dozvěděl věrohodné informace, doplňuje, že první trailer má mít stopáž 90 sekund a hudba, která v něm zahraje, pochází od amerického rappera A$AP Rockyho.

Dále o hře Henderson otevřeně mluví jako o Need for Speed Unbound, což je označení, se kterým sám v průběhu letošního roku přišel. Připomíná také ony anime prvky, které mají sloužit pro dokreslení některých efektů, jako jsou například plameny či kouř, stále však není jisté, v jakém rozsahu budou zastoupeny. Insider také zmiňuje unikátnost mapy, která se nemá svým zpracováním podobat žádné z předchozích dílů a podtrhuje také velký důraz na multiplayer spolu se střetáváním jezdců, vyjížďkám a instantním závodům. „Původně měla být hra odhalena v červenci, pak v srpnu a pak v září. Žádný oficiální důvod za odklady není, ale odhalení je už skutečně na dohled,“ uzavírá pak Henderson. Poslední informaci, kterou přidal k článku až později, je vymezení, na jaké platformy Need for Speed vyjde, a v tomto ohledu přichází další zajímavý příslib – hra má už totiž ignorovat konzole předchozí generace a vedle PC tak podle Hendersona dorazí jen na PlayStation 5 a Xbox Series.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru