Polda 7, Zima Software, Nedokážu si představit Poldu bez Luďka Soboty, říká autor hry

Nedokážu si představit Poldu bez Soboty, říká autor hry

Petr Svoboda prozrazuje, proč vývojáři zavrhli epizodický model. Pankrác bude mít kolegyni

Zdroj: Zima Software
26. 6. 2020
Název: Polda 7 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 15. 4. 2022

Ve středu bylo oznámeno pokračování adventurní série Polda. Sedmý díl by ale nemohl podle autorů vzniknout bez podpory hráčů. Spustili proto crowdfundingovou kampaň na platformě Hithit a požádali fanoušky o 400 tisíc korun. Polda 7 cílovou částku vybral během několika hodin a stále sbírá další příspěvky. Hlavní hrdina Pankrác v podání Luďka Soboty se má tentokrát vypravit na setkání největších světových hvězd pod názvem Celebritycon a řešit případ tajemného mimozemského stroje. O samotné hře, která má vyjít před Vánoci 2021 toho ale v kampani vývojáři tolik neprozradili, věnovali se především produkční rovině a věcem s tím spojeným. To v nás pochopitelně vzbudilo zvědavost a možná i vám se honily hlavou mnohé otázky. Spojili jsme se proto s producentem a programátorem Petrem Svobodou, abychom zjistili další podrobnosti.

Když jsme spolu mluvili loni naposledy, už jsi pomýšlel na pokračování. Ale zvažoval jsi i jiné alternativy jako třeba epizodický model. Proč ses nakonec rozhodl pro velkou hru, crowdfunding a proč právě na Hithitu?
Nakonec, když jsme si spočítali, za kolik bychom museli jednu malou epizodu prodávat, aby se nám to finančně vyplatilo, došlo nám, že za tu cenu to nemá smysl. Bohužel ani Polda 6 nebyl komerčně zase až takový úspěch, jak jsme očekávali, a proto jsme se rozhodli jít cestou komunitního financování. Líbí se nám, že nám lidé vlastně dají najevo, že o nového Poldu skutečně stojí. A to se i teď ukázalo.

Je poznat, že jste věnovali velkou péči přípravě kampaně. Když se podívám na video nebo odměny, určitě to není něco, co vzniklo bez rozmyslu. Překvapilo mě ale, že tolik nemluvíte o samotné hře. Můžeš o ní prozradit něco víc?
O příběhu toho prozatím moc prozrazovat nechci. Na začátku hry se stane to, že na stadiónu ve Wembley přistane mimozemský stroj. Nikdo neví, kde se vzal. Do druhého dne však z Wembley zmizí. A na to, aby se zjistilo, co přesně se stalo a co to bylo za stroj, je povolán právě náš Pankrác. Vyšetřování ho zavede až na Celebritycon, což je setkání světových celebrit. Na tomto festivalu má v obrovském hotelu každá z celebrit vlastní prostředí. Což znamená, že Pankrác bude procházet opravdu zajímavé lokace.

V tomto dílu chystáme jednu novinku. Chtěli bychom k Pankrácovi přidat parťačku, která mu bude v řešení záhady pomáhat.

Pochopil jsem správně z tvých slov, že se zatím na hře aktivně nezačalo pracovat, a proto jsme neměli možnost spatřit třeba nějakou konkrétnější ukázku? Kdy se jí můžeme dočkat?
Na hře se toho zatím moc neudělalo. Jsou hotová tři pozadí a je navržen mimozemský stroj. Právě pracujeme na návrhu postaviček a dopilováváme scénář. Čekali jsme, zda někdo bude stát o vlastní postavu ve hře. Obě dvě postavy se prodaly, což nás velice mile překvapilo, takže bude teď nutné je do děje zakomponovat. Počítáme, že první ukázky ze hry bychom se mohli dočkat někdy na konci roku.

Mluvili jste o tom, v čem bude novinka stejná jako předchozí díly. Chceš vypíchnout něco, čím se naopak bude třeba lišit?
V tomto dílu chystáme jednu novinku. Chtěli bychom k Pankrácovi přidat parťačku, která mu bude v řešení záhady pomáhat. Hráč mezi těmito dvěma postavami bude moci v závěru hry přepínat a s každou z nich řešit něco jiného. Obě postavy by měly být protikladné, což bude způsobovat hodně zajímavých možností. Doufáme, že tím hru opět o něco ozvláštníme. Chtěli bychom také tentokrát udělat příběh složitější, vrátíme do něj kombinace předmětů na předmět a také několik meziher. 

Bylo obtížné získat pro dabing opět Luďka Sobotu a další hlasy, nebo na nabídku kývl hned? Šlo by pokračování vůbec udělat bez něj?
S Luďkem Sobotou jsme byli domluveni již dávno, takže s ním problém nebyl. Má Poldu rád a spolupráci bych řekl, že si užívá. Ani u ostatních herců nebyl zásadní problém. Vždy je nejhorší s nimi najít nějaký vhodný termín. Třeba u Martina Dejdara jsme u Poldy 6 museli vybírat ze dvou možných termínů v průběhu dvou měsíců. Ale jinak to opravu velký problém není. A udělat Poldu bez Luďka Soboty? To si aktuálně nedovedu vůbec představit. Možná to jednou bude nutné, ale teď si tu možnost prostě vůbec nepřipouštíme.

Překvapil tě instantní úspěch kampaně?
Neuvěřitelně mě překvapil. Čekal jsem, že po jednom dni bude vybráno třeba jen 10 procent částky, ale vybrali jsme za 24 hodin celou cílovou částku, což je super a lidem za to moc děkuji. Udělalo nám to opravdu velkou radost a na vývoj se již moc těšíme. Osobně se mi tento model, kdy si lidé v podstatě koupí hru dopředu, moc líbí. Částečně to totiž eliminuje pirátství, protože nám lidé dají peníze dopředu. Bylo by super takto pokračovat. Za sebe říkám, že dokud budou lidé Poldu chtít, jsem připraven ho dělat klidně až do smrti.

Vyjde nový Polda jen na PC, nebo míří i na další platformy?
Polda vyjde primárně na PC. Zvažujeme i verzi pro Mac, uvidíme zda částka dosáhne třeba 600 tisíc korun, pak bychom na vše určitě měli peníze. Za nějakou dobu pak plánujeme i verze pro Android a iOS. Hodně nám také lidé píší o možnost zahrát si Poldu na konzolích. Toto také zvažujeme, ale bývá tam problém ze strany výrobců těchto konzolí. Vše od nich musí být schválené a ten proces trvá celkem dlouho. Ale tuto možnost nezatracujeme a určitě ji zvážíme. 

Pokud máte pocit, že jste se stále nedozvěděli vše, co jste chtěli slyšet, nemusíte věšet hlavu. Tento rozhovor je jen malý předvoj k delšímu povídání ve vidcastu. S Petrem Svobodou jsme se domluvili, že přijde znovu do Vortexu jako host a probereme všechny novinky pěkně do hloubky. S Petrem Svobodou jsme mluvili už loni v květnu. Rozebrali jsme tehdy celou sérii, její mnohdy náročnou cestu na mobily a právě i náznaky prvních budoucích plánů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru