NBA 2K21, 2K Sports, NBA 2K21 požaduje na PS5 150 GB volného místa

NBA 2K21 požaduje na PS5 150 GB volného místa

Sportovní next-gen hry mohou pořádně přibrat. Je to chyba, anomálie, nebo nový trend?

Zdroj: 2K
10. 11. 2020
Název: NBA 2K21 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 9. 2020

Téma velikosti next-gen her se minimálně ještě nějakou dobu bude hodně přetřásat, protože řada hráčů má obavy, zda bude volný prostor na SSD stačit některým velkým hrám, jako je Call of Duty. Ačkoli některé first party tituly od Microsoftu nás v tomto směru velmi příjemně překvapily a především na Series S mají i s ohledem na menší textury pro cílové rozlišení 1440p skromnější velikost než na Series X, existují i hry, které přidělávají budoucím majitelům nových konzolí vrásky. Teď se k nim určitě přidalo NBA 2K21 a důvodem není jeho vyšší cena. Hra má mít minimálně na Xboxu Series X velikost 121,7 GB, což je na sportovní titul opravdu masivní porce.

Bude verze pro PS5 ještě větší?

Update: Včerejší informaci o verzi pro Xbox Series X následuje zpráva o velikosti NBA 2K21 pro PlayStation 5. Na Redditu se objevily fotky od uživatele s přezdívkou robo3687, který se pochlubil, že už se mu dostala do rukou krabicová verze. Obal tvrdí, že fyzická PS5 verze požaduje minimálně 150 GB volného místa na disku. To je přibližně trojnásobek velikosti NBA pro dosluhující konzole.

Je nicméně možné, že reálná velikost bude menší a informace na obalu není přesná, nebo si tu vydavatel nechává nějakou rezervu pro další updaty. Na internetu se totiž objevil rovněž údajný nový screenshot, podle nějž by verze pro Series X měla nakonec zabírat “jen” 72 GB oproti včera spekulovaným 120 GB. Na odpověď si zřejmě budeme muset počkat až do vydání obou verzí.

Výrobce konzole deklaroval, že verze pro Series S mohou být přibližně o třetinu menší ve srovnání se Series X.

Původní zpráva: Obrázek z Xboxu Storu s touto informací se objevil na Redditu. Není však jisté, že se vztahuje i na verzi pro Series S, která by mohla být úspornější, pokud 2K využijí nástroje, na které opakovaně lákal Microsoft a jeho zástupci s tím, že pomohou ušetřit místo na 512GB SSD, z něhož je uživateli k dispozici 364 GB.

Výrobce konzole deklaroval, že verze pro Series S mohou být přibližně o třetinu menší ve srovnání se Series X. Ale třeba autoři Call of Duty: Black Ops Cold War této možnosti nevyužijí. Alespoň zatím. Jen pro úplnost připomeneme, že PS5 má mít dostupný úložný prostor o velikosti přibližně 667 GB a Series X asi 802 GB.

Je tohle nový standard?

Neberte to prosím jako žádnou předčasnou kritiku NBA ani střelbu do nových konzolí a SSD. Informace o velikost next-gen basketbalu zatím není potvrzená a rozhodně existují způsoby, jak si s omezeným prostorem na disku poradit. Je ale třeba připravit se alespoň teoreticky na to, že podobně objemné hry nebudou výjimkou, ale mohou se stát běžnou rutinou a o to více budeme doufat, že vývojáři zjistí, jak jejich velikost časem optimalizovat.

NBA 2K21 vyšlo na PC, PS4, Xboxu One a Switchi už 4. září, ale next-gen verze dorazí až 10., respektive 12. listopadu v závislosti na platformě. Bude tak zajímavé zjistit, jak objemná nakonec hra bude a zda na tom bude stejně verze pro PlayStation 5.

Nahlásit chybu v článku

17

Napsat komentář

Další články
Nahoru