Navštivte virtuální muzeum věnované 20 letům Xboxu

Najdete tu třeba dopis svědčící o zájmu koupit Nintendo nebo seznam vlastních úspěchů

Zdroj: Microsoft
24. 11. 2021

Microsoft spustil virtuální muzeum věnované 20 letům Xboxu. Expozice je rozdělená na několik klíčových kapitol, které jsou věnované jednotlivým konzolím, ale třeba také sérii Halo, která je s konzolí od Microsoftu neodmyslitelně spojena. Do muzea je možné přihlásit se i s vlastním profilem a prozkoumat svoji soukromou historii a některé osobní milníky. Jakou konzoli Xbox jste vlastnili jako první, co jste hráli nejvíc, kolik máte achievementů a jaké nejraritnější a tak podobně.

Abych byl trochu konkrétnější, mohu vás nechat nahlédnout do vlastní skromné historie, byť nejde o první podobnou možnost či službu, která to nabízí. Mou první konzolí od Microsoftu byl Xbox 360. Poprvé jsem se připojil na Live v únoru 2008. Můj první achievement byl Cluster Buster ze hry Hexic HD. A nejvíc času jsem strávil se sérií Mass Effect.

Za pozornost stojí také dokument, který dokládá komunikaci mezi společnostmi Microsoft a Nintendo v roce 1999, kdy měl softwarový gigant zájem koupit japonskou herní firmu.

Některé panely jsou interaktivní, jiné fungují prostě jako plakát nebo výstavka v digitálním prostoru. Pokud si ale potrpíte na sbírání věcí, mohlo by vás potěšit, že i v tomto virtuálním prostoru muzeum sleduje, kolik momentů z uplynulých 20 let jste si připomněli.

V rámci obecných kapitol pak máte možnost připomenout si různé dokumenty, fotky, videa a další zajímavé materiály mapující úspěchy, ale i neúspěchy Xboxu. Aby nešlo jen o sebeoslavu, připomíná třeba Microsoft nechvalně proslulou chybu Red Ring of Death, která před lety strašila majitele konzole Xbox 360. Za pozornost stojí také dokument, který dokládá komunikaci mezi společnostmi Microsoft a Nintendo v roce 1999, kdy měl softwarový gigant zájem koupit japonskou herní firmu.

Zdroj: Microsoft

To byla nepříliš známá kapitola historie, kterou letos v lednu otevřel Bloomberg a jeho článek o historii Xboxu. Nintendo se však této nabídce vysmálo, jak vzpomínal tehdejší ředitel pro komunikaci s third party společnostmi Kevin Bachus. “Představte si, že s někým hodinu sedíte a on se vám jen vysmívá. Takhle zhruba celá schůzka proběhla,“ uvedl Bachus v tématu o historii Xboxu. Více informací najdete v našem starším článku.

Expozici je možné procházet z pohledu první i třetí osoby a celá atrakce je pochopitelně k dispozici na webu zdarma. Jedná se o jednu z mnoha připomínek aktuálního výročí. Tématicky už se měnila podoba oficiálního webu a měli jsme tu i speciální stream k 20 letům Xboxu. V jeho rámci Microsoft předčasně vydal free-to-play multiplayer Halo Infinite, ukázal první teaser na seriál Halo, přidal další hry do programu zpětné kompatibility a oznámil také dokumentární minisérii věnovanou historii Xboxu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím