Imperiums: Greek Wars

Navštivte Persii s českou strategií Imperiums: Greek Wars

Kdysi slavná říše je na pokraji zhroucení. Spasit ji může rozvázání gordického uzlu

8. 1. 2020
Název: Imperiums: Greek Wars Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 30. 7. 2020

Začátkem prosince jsme se mohli seznámit s novou strategií tvůrců Aggressors: Ancient Rome. Čeští vývojáři z týmu Kube Games se se svým novým počinem jménem Imperiums: Greek Wars odchýlili od historického ducha hry a představili odvážnou kombinaci spočívající v naředění historické zápletky mytologickými prvky. A nová upoutávka se nese přesně v tomto duchu – reálné historické kulisy Perské říše v tomto případě doplňuje příslib honby za rozmotáním gordického uzlu.

Přiložená ukázka láká na úpadek Achaimenovské říše, jež v době dění hry, tedy v roce 359 před naším letopočtem, čelí úpadku. Ten vyplývá mimo jiné z války Řeky, jež probíhala v letech 399 – 387 a která zanechala mocnou říši v nestabilním stavu. Vládnoucí Achaimenovci mají vlastních interních problémů dostatek o to méně času i pozornosti pak zbývá na vzdálené provincie. Ty z toho mohou jen těžit a postupně si získávají větší a větší moc nad správou daní i nad armádou. Dle upoutávky jde jmenovitě o Lýdii, Karii, Mýsii a Frýgii. Lýdie a Karie jsou těmi nejsilnějšími, a to takže nejen ekonomicky, ale i vojensky. Mají navíc i dostatek úrodné půdy, jsou ale stále loajální císaři. Ambice však rostou a je otázka, co z toho může vzejít. Naproti tomu Mýsie a Frýgie příliš loajální nejsou a vyvolávají rozbroje. Pod jejich kontrolu navíc spadají obchodní i námořní cesty mezi Evropou a Asií a nelze jim tedy upřít určitou sféru vlivu. A do této už tak dost zamotané situace vstupuje gordický uzel uvázaný Gordiusem a který, dle legendy, měl předpovědět příchod pravého vládce celého světa.

Jak to celé dopadne a zda se stále ještě silná Perská říše dokáže postavit zpět na vlastní nohy a potlačit vnitřní rozbroje, to už bude samozřejmě pouze na hráčích samotných, na jejich strategickém umu a na tom, na kterou stranu se přikloní. Tímto pohledem na hru Kube Games každopádně nekončí a už brzy se chystají na představení další z frakcí. Příští zastávka se bude týkat městských států, které by ostatně už brzy měly být k vyzkoušení na vlastní kůži. 4X strategie Imperiums: Greek Wars by měla vyjít už toto jaro.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru