Navštívili jsme Muzeum her Čeňka Cibiena

Navštívili jsme Muzeum her Čeňka Cibiena

Sbírka obsahuje samé skvosty. Je libo Vectrex z roku 1982, nebo Sega Rally pro 4 hráče?

Nedaleko Strossmayerova náměstí v Praze se nachází Muzeum her Čeňka Cibiena, pojmenované jednoduše – Cibien’s Corner. Pokud půjdete kolem, nemůžete ho díky výrazné fialové barvě minout. A když už budete poblíž, určitě zajděte dovnitř! Milovníci starých i nových her si tam totiž pokaždé přijdou na své, ať už u titulů, které formovaly jejich dětství, nebo u her, které by si doma vyzkoušeli jen těžko. Sbírka je natolik velká, že se na dané místo ani nevejde celá, proto ji Čeněk Cibien pravidelně obměňuje a vylepšuje o další kousky, které se mu v rámci jeho milovaného hobby podařilo sehnat.

Muzeum je otevřeno sedm dní v týdnu a po zaplacení vstupného můžete hrát dle libosti bez jakéhokoliv omezení. Od starých i nových arkádových kabinetů se pak můžete přesunout do závodní zóny, kde naleznete sesíťované Sega Rally pro 4 hráče, nechybí ani pro české hráče důležitý kout s DOSovými klasikami, výstavka unikátních balení her v tzv. big boxech, zahrát si můžete také na letitém herním zařízení Vectrex z roku 1982 a úplně nahoře pak naleznete také sekci věnovanou konzolím PlayStation a Xbox. Více už v naší reportáži, během které jsme se Čeňka ptali na ta nejzajímavější hry i zařízení, které návštěvníkům nabízí k vyzkoušení.

Pokud by vás zajímalo víc, odkud Čeněk shání hry i arkádové automaty, jak dlouho se své vášni věnuje, nebo jaké hry hraje ve volném čase, určitě doporučujeme také zhlédnout 40minutový rozhovor v 86. vydání našeho vidcastu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru