Naughty Dog potvrzují vývoj Factions pro TLOU 2

Na slibu z roku 2019 se nic nemění. V rámci oslav série byl zveřejněn první snímek ze seriálu

Zdroj: Sony
27. 9. 2021
Název: The Last of Us Part II Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 6. 2020 Platformy: Žánr:

Jak už jsme vás upozorňovali koncem minulého týdne, na neděli připadaly oslavy série The Last of Us. Den dříve pojmenovaný Outbreak Day, pod tíhou událostí z uplynulých let přejmenován na The Last of Us Day, přinesl několik zajímavých oznámení a opět sdružil fanoušky dvoudílné série. Soutěžilo se v nejhezčím obrázku pořízeném ve fotomódu druhého dílu, prodávaly se reklamní předměty, k dispozici je například i soundtrack na gramofonové desce a došlo samozřejmě i na vzkazy od samotných vývojářů a autorů připravovaného seriálu. Od prvního týmu jsme se dozvěděli něco málo o připravovaném multiplayeru, zatímco druhý, zastoupený lidmi z HBO, přinesl první fotku Pedra Pascala a Belly Ramsey coby Joela a Ellie.

Za Naughty Dog promluvila komunitní manažerka Rochelle Snyder, která v úvodu svého vzkazu vzdala hold všem členům týmu za vynikající videohru. Zmínila, že to bylo právě The Last of Us, které ji přivedlo k práci v herním odvětví, když ji zcela pohltil příběh a mohla sama sebe spatřit v charakterech hlavních postav. „Myslím, že to je důvod, proč máte vy – naši fanoušci – tuhle sérii tak rádi. Každého z nás se The Last of Us dotýká,“ řekla Snyder a poděkovala všem, kdo vyjadřují studiu náklonnost a přízeň. Vzpomněla pochopitelně také na druhý díl z června 2020, podtrhla, že šlo o nejoceňovanější videohru v historii a postupně se tak dostala i ke zmínce, na čem se ve studiu Naughty Dog pracuje v tuto chvíli. „Ve zkratce, stále na tom pracujeme,“ řekla Snyder a odkázala na dva roky starý tweet, ve kterém studio Naughty Dog vysvětlovalo, proč nedorazí se druhým dílem i dříve slibovaný multiplayer.

„Chceme promluvit o multiplayeru v The Last of Us Part II. Jak už jsme řekli, že singleplayerová kampaň je zdaleka nejambicióznějším projektem studia Naughty Dog. Se startem vývoje nové evoluce režimu Factions z prvního The Last of Us pak rostla celková vize až za hranice doprovodného módu, který bychom přidali k enormní singleplayerové části,“ řekli tehdy vývojáři a vše i nadále platí. Můžeme proto přestat našlapovat kolem toho, co v Naughty Dog vzniká a otevřeně mluvit o tom, že samostatná multiplayerová hra bude evolucí zmiňovaného módu a podle dalších slov Rochelle Snyder se na ní usilovně pracuje. Komunitní manažerka potvrdila, že všechny dříve zveřejněné inzeráty, v nichž Naughty Dog hledají odborníky na multiplayer, samozřejmě souvisí s vývojem Factions, ale fanoušci zatím musí zůstat trpěliví, chtějí-li se dozvědět něco dalšího. „Prozatím mohu říci, že se nám líbí, co pod rukama týmu vzniká a chceme jim dát čas na dokončení jejich projektu. Více prozradíme, až bude vše připraveno,“ uzavírá zřejmě nejpalčivější téma Snyder.

Aby ale neměli vývojáři jen náznaky, rozhodli se ve spolupráci s HBO zveřejnit fotku ze seriálu The Last of Us. Můžete si na ni prohlédnout oba v úvodu zmiňované aktéry, i když asi ne tak, jak byste asi chtěli nejvíce. Filmaři se rozhodli, nabídnout nám prozatím pohled na jejich záda a nutno přiznat, že je velmi složité na první pohled určit, zda se jedná o skutečnou fotografii, nebo jen render ze hry. Minimálně kostýmy a účesy obou hrdinů sedí, na vše ostatní ale musíme čekat stejně jako v případě Factions.

Zdroj: HBO

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru