The Last of Us Part II, Sony Interactive Entertainment, Naughty Dog potvrzují vývoj Factions pro TLOU 2

Naughty Dog potvrzují vývoj Factions pro TLOU 2

Na slibu z roku 2019 se nic nemění. V rámci oslav série byl zveřejněn první snímek ze seriálu

Zdroj: Sony
27. 9. 2021
Název: The Last of Us Part II Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:
Datum vydání:
19. 6. 2020
19. 1. 2024 (PlayStation 5)

Jak už jsme vás upozorňovali koncem minulého týdne, na neděli připadaly oslavy série The Last of Us. Den dříve pojmenovaný Outbreak Day, pod tíhou událostí z uplynulých let přejmenován na The Last of Us Day, přinesl několik zajímavých oznámení a opět sdružil fanoušky dvoudílné série. Soutěžilo se v nejhezčím obrázku pořízeném ve fotomódu druhého dílu, prodávaly se reklamní předměty, k dispozici je například i soundtrack na gramofonové desce a došlo samozřejmě i na vzkazy od samotných vývojářů a autorů připravovaného seriálu. Od prvního týmu jsme se dozvěděli něco málo o připravovaném multiplayeru, zatímco druhý, zastoupený lidmi z HBO, přinesl první fotku Pedra Pascala a Belly Ramsey coby Joela a Ellie.

Za Naughty Dog promluvila komunitní manažerka Rochelle Snyder, která v úvodu svého vzkazu vzdala hold všem členům týmu za vynikající videohru. Zmínila, že to bylo právě The Last of Us, které ji přivedlo k práci v herním odvětví, když ji zcela pohltil příběh a mohla sama sebe spatřit v charakterech hlavních postav. „Myslím, že to je důvod, proč máte vy – naši fanoušci – tuhle sérii tak rádi. Každého z nás se The Last of Us dotýká,“ řekla Snyder a poděkovala všem, kdo vyjadřují studiu náklonnost a přízeň. Vzpomněla pochopitelně také na druhý díl z června 2020, podtrhla, že šlo o nejoceňovanější videohru v historii a postupně se tak dostala i ke zmínce, na čem se ve studiu Naughty Dog pracuje v tuto chvíli. „Ve zkratce, stále na tom pracujeme,“ řekla Snyder a odkázala na dva roky starý tweet, ve kterém studio Naughty Dog vysvětlovalo, proč nedorazí se druhým dílem i dříve slibovaný multiplayer.

„Chceme promluvit o multiplayeru v The Last of Us Part II. Jak už jsme řekli, že singleplayerová kampaň je zdaleka nejambicióznějším projektem studia Naughty Dog. Se startem vývoje nové evoluce režimu Factions z prvního The Last of Us pak rostla celková vize až za hranice doprovodného módu, který bychom přidali k enormní singleplayerové části,“ řekli tehdy vývojáři a vše i nadále platí. Můžeme proto přestat našlapovat kolem toho, co v Naughty Dog vzniká a otevřeně mluvit o tom, že samostatná multiplayerová hra bude evolucí zmiňovaného módu a podle dalších slov Rochelle Snyder se na ní usilovně pracuje. Komunitní manažerka potvrdila, že všechny dříve zveřejněné inzeráty, v nichž Naughty Dog hledají odborníky na multiplayer, samozřejmě souvisí s vývojem Factions, ale fanoušci zatím musí zůstat trpěliví, chtějí-li se dozvědět něco dalšího. „Prozatím mohu říci, že se nám líbí, co pod rukama týmu vzniká a chceme jim dát čas na dokončení jejich projektu. Více prozradíme, až bude vše připraveno,“ uzavírá zřejmě nejpalčivější téma Snyder.

Aby ale neměli vývojáři jen náznaky, rozhodli se ve spolupráci s HBO zveřejnit fotku ze seriálu The Last of Us. Můžete si na ni prohlédnout oba v úvodu zmiňované aktéry, i když asi ne tak, jak byste asi chtěli nejvíce. Filmaři se rozhodli, nabídnout nám prozatím pohled na jejich záda a nutno přiznat, že je velmi složité na první pohled určit, zda se jedná o skutečnou fotografii, nebo jen render ze hry. Minimálně kostýmy a účesy obou hrdinů sedí, na vše ostatní ale musíme čekat stejně jako v případě Factions.

Zdroj: HBO

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru