Earthbreakers, Petroglyph Games, Nástupce Command & Conquer: Renegade je u ledu

Nástupce Command & Conquer: Renegade je u ledu

Studio Petroglyph Games pozastavilo práce na mixu FPS a RTS nazvaném Earthbreakers

Zdroj: Petroglyph Games
19. 4. 2021
Název: Earthbreakers Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Vývojáři ze studia Petroglyph Games (Star Wars: Empire at War, Grey Goo, Conan Unconquered, Conan Unconquered) oznámili, že pozastavují práce na chystané hře Earthbreakers. Jde o hybrid akce a strategie, v podstatě duchovní nástupce Command & Conquer: Renegade. Autoři poděkovali fanouškům za podporu a vysvětlili, že je oslovil vydavatel, aby pracovali na vzrušující nové hře, která vyžaduje všechny jejich dostupné zdroje včetně týmu, který dělá Earthbreakers.

Proto musí Petroglyph prozatím vývoj titul pozastavit, aby se mohli věnovat naplno druhé hře. Přesto ujišťují, že Earthbreakers nadále věří a chtějí se k nim vrátit. Dozvíme se, až se tak stane, ale žádné bližší podrobnosti nejsou k dispozici. Mezitím si tak můžeme alespoň připomenout, o co v Earthbreakers půjde.

Každá stavba odemyká nové jednotky nebo upgrady stejně jako ve strategiích.

Budeme stavět továrny, vozidla i chránit své harvestery a pokusíme se zaútočit na základnu nepřítele. Jedná o se týmovou FPS v RTS světě, říkají Petroglyph. Má skloubit ty nejzábavnější prvky z obou žánru v PvP boji o území i suroviny. Samozřejmostí je možnost ovládat všemožné bojové stroje a nutnost ubránit vlastní základnu před nepřítelem.

Každá stavba odemyká nové jednotky nebo upgrady stejně jako ve strategiích. V tomto světě budeme těžit Vilothyte a s jeho pomocí zase kupovat nové věci. Určitě tak nechcete, aby byl váš harvester zničen, nebo padl do rukou nepřítele. Na výběr budeme mít i z různých tříd pěších jednotek, z nichž každá má své přednosti. Jen technik kupříkladu umí opravovat poškozené stroje.

Příběh nás má vzít do roku 2060, kdy je Země zmítaná válkami a nepokoji. Vilothyte funguje jako zdroj energie i materiál k tvoření objevený v roce 2045. Měl vyřešit energetickou krizi a další problémy lidstva. Namísto toho se ale stal dalším jablkem sváru. Většina zemí se změnila v městské státy a každý bojuje sám za sebe.

Earthbreakers mají nabídnout dvě hratelné strany, z nichž každá bude mít 12 druhů pěšáků, 11 budov a 6 ovladatelných vozidel. Autoři chystali různé mapy, týmy o velikosti 32 hráčů i podporu pro trénink s boty. Trailer nás lákal na stylizovanou grafiku i destrukci a vlastně je mi docela líto, že se hry v dohledné době nedočkáme. A co vám?

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru