Resident Evil 4 (remake), Capcom, Naše dojmy z remaku Resident Evil 4

Naše dojmy z remaku Resident Evil 4

Viděli jsme skoro 18 minut souvislých záběrů ze hry a leccos z nich ukážeme i vám

Zdroj: Capcom
Název: Resident Evil 4 (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: ,
Datum vydání:
24. 3. 2023
30. 10. 2023 (iOS)

I když jsme si nemohli remake survival hororu Resident Evil 4 sami vyzkoušet, podobnou možnost nejde odmítnout. Dostali jsme k dispozici skoro 18 minut videa a dokument od vývojářů. Capcom krátce před vydáním upozorňuje na některé z novinek, ale protože už se hra skutečně blíží, máme pro vás spíš takový poslední náhled na tento projekt předtím, než dojde na recenzi.

Důkladně se dojmům věnujeme v přiloženém videu, kde se také můžete podívat na čerstvé záběry. Ale textem vás neochudíme alespoň o to nejzákladnější, co ve videu probíráme. Dostupné materiály prezentovaly pověstný hrad, něco z akce i průzkumu světa a také fragment souboje s bossem. Pokud jde o řadové nepřátele, autoři zdůrazňují, že lépe reagují na zásahy do různých míst, můžete odrazit jejich útok, ale také trefit jejich zbraň. Pokud drží v rukou dynamit, jediný výstřel vás elegantně zbaví celé skupinky protivníků.

Jak už nějakou dobu víme, ve zdejším světě samozřejmě narazíme i na proslulého obchodníka. U něj můžeme nakupovat, prodávat, vylepšovat, ale v dosahu se může nacházet i psací stroj, kde hru uložíme, případně přeskládáme svůj inventář v podobě kufříku. Ten je navíc možné doplnit o nějaký přívěšek. Zatímco nepřátelé nám jdou po krku a obchodník má spíš neutrální roli, naším spojencem je Ashley, kterou musíme chránit a zachránit. Vývojáři přepracovali její komandování a máme tu tak příkaz pro to, aby se Leona držela těsněji, anebo se naopak vzdálila, když bojuje a něco jí hrozí. Ostatně i tak po ní nepřátelé půjdou jako vosa po bonbonu a vy ji tu a tam musíte pomoct na nohy, anebo ji vysvobodit, pokud se ji někdo pokouší unést. Na oplátku vám Ashley může pomoct odemknout nějaké dveře.

Skutečný souboj s bossem namísto quick-time eventu

Protože původní hra vyšla už v roce 2005, autoři se s případnými spoilery moc nemažou a upozorňují hráče i na změny v boss fightech. Neřeknu víc než musím, ale aby informace byla k něčemu, musí tu zaznít, že třeba souboj s Jackem Krauserem byl dřív řešený quick-time eventy v cut scéně. Zatímco dnes jde o normální akci, kdy Leona přímo ovládáte. I když pravda, i tady se tu a tam objeví nějaká výzva ke stisku tlačítka nebo button mashingu, což ostatně platí také pro souboje s řadovými nepřáteli. Dokládá to slova vývojářů, že quick-time eventů ubude, ale nezmizí úplně.

Čerstvé záběry naznačují potenciál odchýlit se z původní cesty a víc zdejší svět prozkoumat, ale jak to nakonec v tomto směru bude, si musíme počkat až na plnou verzi. Už v tuto chvíli je ovšem možné říct, že stejně jako remake dvojky a trojky bude nejspíš i čtyřka pěkně vypadat. Resident Evil 4 vychází 24. března.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru