Narušení bezpečnosti se má týkat 160 tisíc Nintendo účtů

Narušení bezpečnosti se má týkat 160 tisíc Nintendo účtů

Útočníci získali některá osobní data, ale údaje o platebních kartách jsou prý v bezpečí

Zdroj: Nintendo
24. 4. 2020

Společnost Nintendo zaznamenala podle oficiálního prohlášení narušení bezpečnosti až u 160 tisíc účtů. Týkat se má výhradně uživatelů, kteří pro přihlášení k účtu Nintenda používali ještě starší Nintendo Network ID, což byl účet původně určený pro konzoli Wii U a handheld 3DS. Je to jeden z několika způsobů, jak se přihlásit k Nintendo účtu.

Uživatelé hlásí, že jejich účty byly použité třeba k neoprávněnému nákupu V-Bucks ve Fortnitu.

S touto metodou se už nepůjde k účtu připojit a současně bylo u problémových účtů resetováno heslo. Nintendo opakovaně požádalo své zákazníky, aby ve vlastním zájmu aktivovali takzvané dvoustupňové přihlašování. V tomto případě se pro ověření používá aplikace od Googlu dostupná pro mobily i tablety nejen s Androidem, ale také iOS.

Útočníci se dostali k informací o jménech, datech narození, adresách a mailech poškozených hráčů. Nicméně Nintendo tvrdí, že nezískali přístup k datům o platebních kartách. Navzdory tomu hlásí uživatelé, že jejich účty byly použité třeba k neoprávněnému nákupu V-Bucks ve Fortnitu s pomocí propojených platebních metod. Nintendo bude kontaktovat všechny zákazníky, jichž se narušení bezpečnosti dotklo.

Během vyšetřování nechce japonský výrobce odhalit další informace o způsobu, který byl využit k neoprávněnému přístupu, aby se podobné pokusy neopakovaly.

I když firma zatím celý incident stále vyšetřuje, nic prý nenasvědčuje tomu, že by došlo k narušení dalších potenciálně citlivých dat. Každý, kdo zaznamená jakoukoli podezřelou aktivitu, má ale samozřejmě neprodleně kontaktovat Nintendo. Během vyšetřování nechce japonský výrobce odhalit další informace o způsobu, který byl využit k neoprávněnému přístupu, aby se podobné pokusy neopakovaly. Působí to ale tak, že přihlašovací údaje byly získány nějakým blíže neupřesněným způsobem mimo ekosystém Nintenda.

Nintendo se omluvilo hráčům a slíbilo, že udělá vše potřebné pro to, aby se situace neopakovala. Pokus o prolomení bezpečnosti prý pochází ze začátku dubna. Odborníci na kyberkriminalitu upozorňují, že útoky tohoto druhu v návaznosti na velký zájem o herní službě kvůli koronaviru v posledních týdnech rostou. Jejich cílem je samozřejmě získat citlivá data a ty následně třeba zpeněžit na černém trhu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru