Hood: Outlaws & Legends, Focus Entertainment, Napište vlastní příběh Robina Hooda se svými přáteli

Napište vlastní příběh Robina Hooda se svými přáteli

Novinka od Focusu připomíná směs lidového hrdiny a kooperace z Assassin's Creed Unity

Zdroj: Sumo Newcastle
7. 8. 2020
Název: Hood: Outlaws & Legends Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Datum vydání: 10. 5. 2021

Společnost Focus Home Interactive opakovaně dokazuje, že má zálibu v historických námětech. Včera na akci State of Play představila novou hru Hood: Outlaws & Legends od studia Sumo Newcastle, které dříve jako CPP Newcastle pracovalo na vesmírné akci Eve: Valkyrie. Novinku jsme si stručně představili už v rámci textového souhrnu z akce, ale zaujala nás natolik, že jsme se k ní rozhodli ještě vrátit v důkladnějším preview.

Každý nemůže být Robin Hood, ale všichni se o to mohou pokusit. Hood: Outlaws & Legends je multiplayerová PvPvE hra, která míří na PC, PS4, PS5, Xbox One i Series X. Vydáme se v ní do temného středověku a s naší bandou psanců musíme ukrást poklad. V tomto násilím zmítaném světě nebudeme stát jen proti počítačům ovládaným soupeřům, ale i dalším živým hráčům z konkurenční tlupy. Sami si přitom budeme moci vybrat způsob, jakým budeme postupovat. Zda vsadíme na plížení, anebo otevřený konflikt.

Robin Hood v tomto pojetí není podle autorů jedna osoba. Je to myšlenka, symbol a legenda.

Dva týmy tu usilují o provedení dokonalé loupeže, zatímco všude okolo nich jsou stráže. K dispozici budeme mít unikátní dovednosti i nějaké nadpřirozené síly, protože zdejší svět obsahuje prvky mysticismu. Naše schopnosti budeme průběžně zlepšovat a pochopitelně budeme získávat také nové zbraně a další vybavení. Autoři přirozeně slibují, že vydáním hry její podpora neskončí. I poté budou pracovat na dalších mapách, postavách, herních módech a událostech.

Na PlayStation Blogu pak game director Andrew Willans přiblížil další podrobnosti. Autoři chtějí po svém převyprávět legendu o titulním lidovém hrdinovi. Willans říká, že jejich akce 4 na 4 kombinuje souboje, stealth i strategii. I když je hlavním úkolem ukrást samotný poklad, jeho nalezení a útěk s ním bude stejně zásadní a vyžaduje dokonalou souhru. Svět má působit realistickým dojmem, takže truhla něco váží, munice je omezené množství a rozruch vás snadno prozradí.

Jak už bylo řečeno, každá postava má unikátní přístup. Některé se specializují v boji na dálku, jiné vynikají v přímé konfrontaci. Je údajně jen na hráči, jaké si zvolí své dovednosti. Robin Hood v tomto pojetí není podle autorů jedna osoba. Je to myšlenka, symbol a legenda. Vývojáři podle svých slov chtějí převyprávět po svém tento příběh, ne být věrní historii. Vytvořili si proto vlastní verzi temné Británie, kde je stále prostor pro mýty.

“Pořádek” se do chaosu snaží pevnou rukou vnést zkorumpovaná vláda, která utlačuje obyčejné lidi. Právě jejího zlata se chceme zmocnit. Robin Hood tu může vzít du rukou svůj tradiční luk, ale další schopnosti už si autoři přimysleli a vycházeli přitom podle svých slov z folklóru, ale také fantasy.

Studio Sumo Newcastle na titulu pracuje přes 18 měsíců. Pod Sumo tento tým patří od ledna 2018. Už teď Willans slibuje, že využijí předností haptické odezvy nového ovladače DualSense. Na další záběry přímo ze hry si ale podle něj budeme muset ještě chvíli počkat. Dočkáme se prý ještě letos. Již v tuto chvíli se ale můžete zkusit předběžně zaregistrovat do bety na oficiálním webu. Hra by měla vyjít příští rok.

Možná je to jen moje vlastní fata morgána, ale při sledování prvního traileru jsem se nemohl ubránit vzpomínkám na Assassin’s Creed. Konkrétně na Unity a jeho první CGI trailer, kterým nás Ubisoft rovněž lákala na kooperaci a navíc historickou akci už tradičně doprovodil podobnou kontrastní moderní hudbou, jak má ve zvyku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru