Náhrada za GDC se uskuteční už začátkem srpna

Náhrada za GDC se uskuteční už začátkem srpna

Pořadatelé lákají na speciální letní verzi konference. Snad si nezvolili příliš brzký termín

Zdroj: GDC
20. 3. 2020

Pořadatelé GDC se překvapivě brzy ozvali s informací, kdy má proběhnout zrušená, respektive odložená konference, navzdory skutečnosti, že riziko zatím ještě zcela nepominulo. Náhradní termín stanovili na začátek srpna, což někteří lidé interpretují jako velmi optimistický termín. Akce GDC Summer 2020 se uskuteční v prostorech Moscone Center v San Franciscu od 4. do 6. srpna a má jít o třídenní oslavu videoher.

Podle organizátorů půjde o jedinečnou variaci na klasickou Game Developers Conference, ale zachová si její vysoký standard a úroveň. Chybět tak nemají atraktivní odborné přednášky ani možnost prezentovat a zkoušet tituly či technologie přímo na výstavní ploše. Upravenému formátu se ale obsah samozřejmě částečně podřídí. Těšit se tak můžeme například na sérii jakýchsi menších panelů a diskuzí, které budou zřejmě suplovat velké konference.

Teoreticky může představovat problém nahuštění odložených akcí v letním období. Krátce předtím má proběhnout i nějaká digitální obdoba E3 a vlastní on-streamy už avizovala na červen řada jednotlivých vývojářů i vydavatelů.

GDC chce této příležitosti rovněž využít k tomu, aby byla akce otevřenější a mohlo se jí zúčastnit co nejvíc lidí z řad vývojářů. Bude zajímavé sledovat, zda se na konferenci vrátí společnosti, které tu jinak tradičně prezentují své novinky – Sony, Microsoft, Epic Games, Unity Technologies, EA… Teoreticky může představovat problém také nahuštění odložených akcí v letním období, protože krátce předtím má proběhnout i nějaká digitální obdoba E3, plánuje ESA, a své vlastní on-line streamy už avizovala na červen řada jednotlivých vývojářů i vydavatelů.

Konference GDC Summer má umožnit vývojářům z celého světa spojit se způsobem, který momentální situace nedovoluje. Bezpečnost nadále zůstává pro pořadatele na prvním místě a zdůrazňují, že bedlivě sledují všechny informace týkající se nemoci COVID-19. Můžeme tak jen doufat, že termín, který si vybrali, už bude z hlediska boje s koronavirem bezpečný.

Přípravy na Evo a Gamescom zatím pokračují

V podobném období – na přelomu července a srpna – má proběhnout rovněž proslulý turnaj v bojovkách Evo situovaný do Las Vegas. Jeho organizátoři zatím pokračují v přípravách podle původního plánu a jde časově zatím o nejbližší podobně velkou akci, která se po E3 stále drží originálního harmonogramu. Na konec srpna pak samozřejmě připadá německý Gamescom. I jeho pořadatelé zatím věří, že veletrh proběhne, jak má.

GDC se původně mělo uskutečnit v San Franciscu od 16. do 20. března. Pořadatelé se rozhodli akci zrušit, respektive přeložit na pozdější termín poté, co se z akce začaly hromadně odhlašovat největší herní firmy s tím, jak rostlo zdravotní riziko.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru