Scavengers, Midwinter Entertainment, Nadějní Scavengers končí ještě v early accessu

Nadějní Scavengers končí ještě v early accessu

Free-to-play akce po mnohaletém vývoji vypne servery jen rok a půl od svého spuštění

Zdroj: Improbable
13. 11. 2022
Název: Scavengers Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Akce Scavengers končí, aniž by kdy opustila early access program. Její autoři se s hráči rozloučili na oficiálním webu a informace se objevila také na Steamu a Epic Games Storu. Vývojáři se v první řadě omluvili, že nějakou dobu s hráči nekomunikovali. Už to zřejmě předznamenávalo hlubší problémy. Update, který teď přináší, jim ale samozřejmě žádnou radost nedělá. “Učinili jsme těžké rozhodnutí vypnout hru 16. prosince,” uvádí tým.

Několik posledních měsíců titul přicházel o své hráče a ačkoli se autoři snažili najít různé způsoby, jak jeho komunitu zase oživit, nakonec se ukázalo, že je neudržitelné ve vývoji hry dál pokračovat. Studio říká, že je pyšné na to, co vytvořilo, a vděčné všem, kteří si našli třeba jen chvíli na to, aby jejich projekt vyzkoušeli. Od samého začátku prý chtěli udělat jedinečnou týmovou on-line střílečku, která poroste spolu s její komunitou. Vášeň a podpora Scavengers byla výjimečná a celý tým za to fanouškům děkuje.

Než se servery hry definitivně odmlčí, chtějí autoři strávit posledních pár týdnů společnou oslavou. Doufají, že se k nim připojíme na poslední sbohem. O dalším vývoji nás pak budou informovat. Zřejmě už ale půjde jen o formality. Ke hře už se ale možná nepřipojí každý, kdo by o to stál. Zatímco na Epic Games Storu je free-to-play počin stále k dispozici, na Steamu už jej získat nejde, pokud jste tak neučinili již dříve.

Samotní vývojáři Scavengers popisovali jako strategický akční survival, kde trojčlenné týmy bojují proti dalším hráčům i nepřátelům ovládaným umělou inteligencí. To vše bylo zasazeno do nepřátelského a nehostinného světa a odehrává se v nepříliš vzdálené budoucnosti, kde globální katastrofa odstartovala novou dobu ledovou.

„V tomto PvPvE dobrodružství jsou spojenectví velmi křehká a skoro vždy jen dočasná.“

Do programu předběžného přístupu titul vstoupil v květnu 2021. Hra od bývalých vývojářů série Halo ze studia 343 Industrie ale měla problémy už dřív. Verze pro konzole byla bohužel úplně zrušena. Letos v květnu jsme pak psali, že autoři změnili majitele. Studio Midwinter tehdy koupil tým Behaviour Entertainment, autoři Dead by Daylight.

O Scavengers jsme poprvé psali v prosinci 2018. V červnu 2019 jsme si je pak na E3 vyzkoušeli osobně a hra se mi velmi líbila. Nazval jsem ji jedním z nejpříjemnějších překvapení tehdejšího veletrhu. “V tomto PvPvE dobrodružství jsou spojenectví velmi křehká a skoro vždy jen dočasná,” zaznělo u našich dojmů. Křehká byla zjevně i samotná myšlenka.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru