The Sinking City, Frogwares, Nacon, Nacon tvrdí, že nařčení Frogwares nejsou pravdivá

Nacon tvrdí, že nařčení Frogwares nejsou pravdivá

Kauza, jejíž obětí je Sinking City, pokračuje vyjádřením vydavatele. O všem rozhodne soud

Zdroj: Nacon
28. 8. 2020
Název: The Sinking City Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 27. 6. 2019

Před dvěma dny jsme vás informovali o nepříjemné kauze, která se už několik měsíců týká vývojářů ze studia Frogwares a francouzského vydavatele Nacon (dříve BigBen). Kvůli sporům ohledně kontraktu, který obě společnosti uzavřely před třemi lety na začátku vývoje The Sinking City, probíhá soudní řízení, ve kterém požadují vývojáři doplacení části výplat ve výši 1 milionu eur a 4milionovou náhradu ušlých zisků. Podle Frogwares totiž Nacon neplnil stanovené podmínky, měl dokonce požadovat vydání zdrojového kódu, ačkoliv jsou majitelem značky The Sinking City vývojáři a zisk z prodejů měl mířit výhradně do kapsy Naconu. Tvrzení Frogwares, jednostranné a podložené pouze rozsáhlým otevřeným dopisem, teď ale komentují zástupci Naconu, kteří se proti všem nařčením ostře vymezují.

Své vyjádření poskytli magazínu Gamasutra a postup vývojářů v něm odsuzují: „Lidé z Frogwares se domnívají, že je třeba jít naproti soudnímu rozhodnutí a vydali tiskovou zprávu na svém webu a Twitteru, kde odráží svůj vlastní a chybný výklad obsahu naší dohody a povahy celého sporu.“ Podle Naconu je vystupování studia neprofesionální a zcela nepřijatelné, vzhledem k tomu, že soudní spor stále probíhá a údajně ještě několik měsíců probíhat bude. „Máme v úmyslu podniknout právní kroky, aby byli usvědčeni [z poškozování našeho dobrého jména] a zjednali v této věci nápravu,“ říká zástupce vydavatele. Důrazně pak odmítá obsah zveřejněného dopisu a tvrdí, že se Frogwares snaží i prostřednictvím vyzrazení citlivých informací zdiskreditovat Nacon před zraky veřejnosti i profesionálů. „Jsme přesvědčeni o výsledku sporu, bez ohledu na triky, které studio Frogwares využívá k tomu, aby nám způsobilo škodu,“ uzavírá vydavatel.

Nacon důrazně odmítá obsah zveřejněného dopisu a tvrdí, že se jej Frogwares snaží i prostřednictvím vyzrazení citlivých informací zdiskreditovat před zraky veřejnosti i profesionálů.

Jak už jsme připomínali ve středečním článku, není to poprvé, kdy se Frogwares soudí s vydavatelem svých her. V minulosti se studio přelo se společností Focus Home Interactive, právě ve chvíli, kdy vývojáři podepsali novou dohodu o spolupráci s BigBenem. Tehdy došlo na odstranění her ze série Sherlock Holmes z portfolia Focusu a následné stahování řady titulů z online obchodů. Důvodem tehdy podle Focusu bylo, že hry, které nejsou v jeho portfoliu, nemá zájem dále distribuovat, zatímco se Frogwares bránili, že podmínky kontraktu již vypršely. Celý spor nakonec skončil dobře pro vývojáře, kteří mohli začít hry opětovně prodávat, tentokrát však ve své vlastní režii.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru