Na WitcherConu nový herní Zaklínač oznámen nebude

Na WitcherConu nový herní Zaklínač oznámen nebude

CD Projekt mírní očekávání fanoušků. Na novém webu chystané akce je k hráčům upřímný

Zdroj: CD Projekt/Netflix
26. 6. 2021

Jak víme od poloviny června, vývojáři z CD Projektu budou ve spolupráci s Netflixem už za necelé dva týdny pořádat speciální online akci WitcherCon. V momentě, kdy byla událost oznámena, proto začali hráči spekulovat, co přesně chtějí vývojáři prezentovat a komentáře se nejednou stočily i k možnému náznaku, že CD Projekt RED už pracuje na novém Zaklínači. Zveřejnění krátkého teaseru, například v podobě loga, dávalo fanouškům smysl zejména stran pošramocené reputace studia kvůli Cyberpunku 2077, nyní už ale víme, že žádné detaily o dalším projektu polských vývojářů na WitcherConu nezazní. Popřeli to sami na nově spuštěném webu chystané akce, který má bez vyzrazení některých překvapení představit, čeho se bude dvojice streamů 9. a 10. července týkat.

„WitcherCon je celosvětovou virtuální oslavou Zaklínače! Digitální akce poběží na Netflixu, stejně jako na YouTubu a Twitchi CD Projektu RED, odkud je možné přenos bez omezení restreamovat. Sledujte, jak se prolínají herní a seriálové světy Zaklínače v přenosu plném překvapení a exkluzivních záběrů,“ slibují organizátoři WitcherConu. Pod úvodním textem se nachází několik obrázků ze seriálu, resp. Zaklínače 3, a právě popis u Geraltova screenshotu mohl potenciálně naznačovat něco herního. Vývojáři chystají interaktivní panelovou diskuzi s lidmi, kteří přivedli Zaklínače k životu, jejíž součástí budou i speciální novinky od Netflixu a dosud neviděná odhalení napříč celou sérii Zaklínač. Jak už ale bylo zmíněno v úvodu, nové hry – ať už by šlo o Zaklínače 4, nebo jakýkoli spin-off – se hráči alespoň prozatím nedočkají.

Z pohledu her by mol na přetřes přijít chystaný next-gen update pro Zaklínače 3.

„Pokud byste se ptali, nového Zaklínače na WitcherConu oznamovat nebudeme, ale pořád určitě najdete spoustu důvodů, proč se k nám připojit,“ říkají otevřeně organizátoři, což vzhledem k případným falešným očekáváním rozhodně vítáme. Slíbeno je také zveřejnění kompletního programu, který by měl dorazit již brzy, očekáváme ale, že to bude maximálně v rámci dní. Podle dostupných informací se bude mimo seriál mluvit obecně o loru celé ságy, monstrech, legendách i Kontinentu, kde se příběhy Geralta a jeho přátel i nepřátel odehrávají. Z pohledu her by pak na přetřes mohl přijít chystaný next-gen update pro Zaklínače 3, který by mohl být i oním důvodem ke sledování, zmíněném výše.

Co se týče nové hry od CD Projektu RED, už před rokem v březnu přímo od vývojářů zaznělo, že po Cyberpunku 2077 přijde ke slovu singleplayerová hra ze světa Zaklínače. O rok později pak vývojáři představili novou strategii, v rámci které chtějí vyvíjet více titulů souběžně a potvrdili, že zůstávají i do budoucna věrní svým dvěma značkám. Naznačili ale, že se do paralelního vývoje pustí nejdříve příští rok, což je logické vzhledem ke stavu Cyberpunku 2077 a nutnosti nejen hru opravit, ale začít doručovat také slíbená DLC a i v tomto případě chystaný next-gen update. Podle vyjádření CEO CD Projektu Adama Kicińského se na začátku června téměř polovina všech zaměstnanců studia stále naplno věnovala Cyberpunku a zbytek je rozdělen na menší týmy, které zahajují předprodukční fáze budoucích projektů. Upozorňujeme ale, že s přihlédnutím k délce vývoje předchozích titulů studia je klidně možné, že nová hra od CD Projektu dorazí až kolem let 2026 a 2027.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru