Abandoned, Sony Interactive Entertainment, Na webu autorů Abandoned se měla objevit tajná zpráva

Na webu autorů Abandoned se měla objevit tajná zpráva

Japonský vzkaz pojmenovaný MSG měl být přímo na serveru studia. Spekulace znovu ožívají

Zdroj: Blue Box Games
25. 1. 2022

Říká se, že člověk nevstoupí dvakrát do jedné řeky, dění kolem hry Abandoned od vývojářů z Blue Box Games ale patrně slouží jako ona výjimka, která prověřuje pravidlo. Pokud jste si totiž mysleli, že po obrovském fiasku s prvním teaserem celá bublina splaskla, jste na omylu, a stačila k tomu jedna krátká empétrojka. Audio soubor s označením msg.mp3 se totiž měl podle pozorných fanoušků nacházet přímo na serveru oficiální webové prezentace studia Blue Box a v japonštině – byť strojově přeložené – mluví o tom, že Abandoned bylo vytvořeno umělou inteligencí. Vše se mělo odehrát už před dvěma dny a v mezičase už byla nahrávka z webu odstraněna, což je současně i největší stín, který nad zprávou v tuto chvíli visí. Jinak řečeno, nelze zpětně ověřit, že se na doméně BlueBoxGameStudios.com kdy takový soubor nacházel, na druhou stranu nikdo z diskutujících nic nenamítá a příspěvek i nadále zůstává na Redditu r/Kojimbox, takže očividně splňuje stanovená pravidla diskuze.

Pojďme se tedy zabývat obsahem nahrávky, i když si přirozeně nemůžeme ještě jednou odpustit upozornění o značně spekulativním charakteru celé zprávy. Nicméně, jak už bylo uvedeno výše, vzkaz je v japonštině a podle diskutujících, kteří mají jazyk ovládat, jde o strojový překlad s řadou chyb. Ostatně, i když došlo na zpětný překlad do angličtiny, nesoulad jednotlivých vět a řada chyb je jasně patrná. Někdo namítá, že je to jasný důkaz, vylučující možné zapojení Hidea Kodžimy a jeho studia Kojima Productions, jak se spekulovalo v minulosti, ovšem někteří připouští, že právě tímto způsobem by mohl kdokoliv postupovat, aby fanouškům ještě víc zamotal hlavu. Bez povšimnutí pak nezůstává ani název souboru – MSG – který sice odkazuje ke zkratce slova message – zpráva, ale můžeme se přirozeně také ptát, zda nejde o nějakou další náhodu poukazující na mnohokrát naznačované spojení se sérií Metal Gear Solid alias MGS.

Co se týče obsahu konkrétně, potvrzoval by to, co už rovněž zaznělo jako jedna z možných eventualit, pokud tedy nebudeme chtít věřit oficiálním prohlášením. A sice, že Hasan Kahraman – vedoucí studia a designér Abandoned – je pouze digitálním konstruktem někoho, kdo se snaží hráče zmást a ve skutečnosti neexistuje. Japonský vzkaz totiž lámanou japonštinou uvádí, že chystaný prolog Abandoned byl vytvořen umělou inteligencí, konkrétně skupinou simulací, které AI ovládá. „Pozorujte dílo vytvořené skupinou simulací umělé inteligence a propagujte ho jako temnou hororovou hru pro systém PS5 prostřednictvím zážitku v reálném čase,“ zní část zvláštního vzkazu. Odkazuje nejen na to, jakým způsobem se o Abandoned mluví, ale také na onu speciální aplikaci pro PS5, prostřednictvím které jsme se dočkali živého teaseru renderovaného v reálném čase přímo na konzoli.

Dále se mluví o tom, že v první fázi projekt Blue Boxu nefungoval, což samozřejmě můžeme spojit jednak s tím, že jsme dlouho čekali na onen teaser a jednak s tím, že se nedařilo komunikovat projekt tak, aby bylo možné přestat spekulovat nad významem ukázek i slov, která prezentoval zmiňovaný Hasan Kahraman. „Na žádost milionů lidí po celém světe ale začala [umělá inteligence] Zero Cell pracovat extrémně výkonně a stala se nejlepší umělou inteligencí od Blue Boxu. Jde o přísně tajný experiment, který z dosud nevydaného projektu dělá obrovský úspěch. Nejlepší dílo všech dob,“ říká zpráva dál a stále značně nejasně.

Fanouškům i médiím to ale stačí k další vlně spekulací, o co se přesně jedná, a znovu se potvrzuje to, co jsme v souvislosti s Abandoned rozebírali už několikrát. Ať už je tou hrou cokoliv, způsob komunikace, náznaky, jejich vodnaté popírání a další nepochopitelné kroky se zarývají do kroniky všech videoherních bizarností stále hlouběji a očividně ještě nekončíme. Samozřejmě za předpokladu, že se vzkaz skutečně nacházel na serveru Blue Boxu a nejde jen o „důkaz“ vyfabrikovaný z hloupého rozmaru. V takovém případě by platily oficiálně komunikované plány, tedy představit technologické demo a následně prolog celé hry, jak o tom mluvili vývojáři na konci loňského roku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru