Silent Hill f, Konami, Na Twitteru ožil účet série Silent Hill a fanoušci vyhlíží oznámení

Ožil Twitter účet Silent Hillu a fanoušci vyhlíží oznámení

Downpour od českých Vatra Games byl mezitím po dlouhé době k dispozici v digitální verzi

Zdroj: Konami
3. 8. 2020
Název: Silent Hill f Vývojář: Vydavatel: Žánr: ,

Fanoušci věří, že Konami se skutečně připravuje na comeback série Silent Hill. Po crossoveru s Deady by Daylight od studia Behaviour Interactive ožil oficiální účet slavného japonského hororu na Twitteru. Všeobecně se má za to, že se tedy vydavatel chystá na oznámení nové hry. Nově vytvořený účet zatím sdílí odkazy na Dead by Daylight, nejrůznější fanarty a vzpomínky. Samotná společnost Konami ale na svém vlastním obecném účtu na Twitteru zatím mírní očekávání fanoušků.

Velký comeback, nebo velké zklamání?

Nejrůznější insideři opakovaně informovali v uplynulých měsících, že se chystá reboot Silent Hillu, ale zástupce Konami tyto spekulace v minulosti popřel. Shodou okolností se ve stejnou dobu, kdy řešíme comeback Silent Hillu, vrátil do Xbox Storu Downpour od českého studia Vatra Games. A nejspíš jde opravdu o náhodu, protože je součástí širší skupiny titulů z Xboxu 360, které nějakou dobu nebyly dostupné v digitální verzi. Část z nich ale zase v některých regionech zmizela. Spekuluje se, zda se Microsoft nechystá něco s knihovnou starších her dělat v souvislosti s nástupem nové generace Xboxu. Podobně se ve Storu hýbalo třeba s další českou hrou – adventurou Axel & Pixel.

Na spekulovaném novém Silent Hillu má pracovat tým SIE Japan Studio a půjde údajně o takzvaný soft reboot série. Mezi autory najdeme vývojáře z týmu Project Siren (série Siren a Gravity Rush). Jmenovitě se ke značce údajně vrátil autor původní hry Keiičiro Tojama, dvorní skladatel série Akira Jamaoka nebo dlouholetý výtvarník Silent Hillu Masahiro Ito. Tojama se prý chtěl vrátit k hororovému žánru a Konami před dvěma lety mělo hledat studia, která by udělala dva nové Silent Hilly, které by firmě napravily pošramocenou reputaci. Více podrobností najdete v našich starších článcích.

Stojí také za připomenutí, že se má Silent Hill vrátit rovněž na stříbrné plátno. Jak jsme psali už v únoru, francouzský režisér a scénárista Christophe Gans, který v roce 2006 přivedl do kin první filmovou adaptaci japonského hororu, prohlásil, že pracuje nejen na pokračování Silent Hillu, ale i na filmu podle ságy Fatal Frame, známé také jako Project Zero. Na konto Silent Hillu prohlásil Gans, že už bylo na čase udělat nový snímek. Pochvaluje si přitom zkušenost s prvním dílem, kdy mu studio umožnilo natočit takový film, jaký chtěl. Byla to prý příjemná produkce.

Pokračování nazvané Silent Hill: Revelation (Návrat do Silent Hill) dorazilo do kin v roce 2012 a inspirovalo se třetím dílem herní série. Tento film však už netočil Christophe Gans, ale Michael J. Bassett. Gans se projektu vzdal ve prospěch scénáře a režie filmu Onimusha podle hry od Capcomu, nicméně z této adaptace nakonec úplně sešlo. Gans podle svých slov pokračování Silent Hillu ani neviděl a nelíbila se mu snaha přiblížit film víc sérii Resident Evil.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru