Final Fantasy XVI, Square Enix, Na Twitteru byl registrován účet nového Final Fantasy

Na Twitteru byl registrován účet nového Final Fantasy

Detaily odpovídají účtům Squeenixu. Project Athia nemusí být tím, na co fanoušci čekají

Zdroj: Square Enix
1. 9. 2020
Název: Final Fantasy XVI Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 22. 6. 2023

Od vydání Final Fantasy XV tomu budou letos v listopadu čtyři roky. Fanoušci se proto ptají, jak to se značkou vypadá do budoucna a jsou lační po informacích, které by konečně vedly k Final Fantasy XVI. Lidé ze Square Enix, včetně producentů a vývojářů hry, však zarytě mlčí a jediné, čím se mohou hráči zabývat, jsou neurčité a hlavně stále ještě nepotvrzené náznaky. Patří k nim nejen v červnu představený projekt Athia, ale také srpnová registrace účtu Final Fantasy XIV na Twitteru, kterého si jako jedni z prvních všimli redaktoři VG247. Porovnávali uživatelské jméno s ostatními účty Square Enixu a přes formulář k obnovení hesla se dostali i k detailům ohledně registračního e-mailu. Několik indicií pak vede k domněnce, že účet není falešný a rozjíždí se spekulace, kdy o hře společnost Square Enix promluví poprvé.

Co se týče podobnosti nově registrovaného účtu s předchozími zápisy Square Enixu, docházíme k závěru, že v uživatelských účtech nemají jasno ani sami vývojáři. Zatímco @FF16_JP odpovídá podtržítkem před jazykovou mutací účtu zápisu Final Fantasy XIV – @FF_XIV_EN – podtržítko za zkratkou FF chybí. Final Fantasy XIV pak má pro změnu účet FFXVEN, tedy kompletně bez podtržítek, a remake Final Fantasy VII má zase úplně jiný formát – @finalfantasyvii. Pokud byste se ptali na použití arabské, nikoliv římské číslovky, kde se účty razantně rozchází, je to způsobeno zřejmě nedostupností již registrovaného účtu @FF_XVI_JP i @FFXVI_JP, které zřejmě Square Enixu nepatří. Nejsilnější důkaz nicméně přináší VG247 pomocí fragmentu registračního e-mailu z formuláře pro obnovu hesla, který za zavináčem odpovídá podobě adresy ostatních účtů společnosti – fa*******@s**********.***. Jistě, někdo by mohl založit doménu se stejným počtem znaků, aby byl podvrh „dokonalý“, ani my si ale neumíme příliš představit, že by se tím někdo doopravdy obtěžoval.

Tým vede Naoki Jošida, který řídil vývoj MMORPG Final Fantasy XIV a v inzerátech se před rokem psalo, že nová hra je už v plné fázi vývoje.

Budeme-li považovat registraci účtu za práci Square Enix, pak můžeme alespoň shrnout, co o potenciálním šestnáctém díle hlavní série Final Fantasy víme. Budeme-li vycházet z oficiálních informací, velký projekt vzniká ve třetím vývojovém oddělení, které se odštěpilo z páté obchodní divize. Právě tam totiž před necelým rokem přijímali spoustu nových zaměstnanců a lákali je k práci na novém velkém projektu pro konzole nové generace. Tým vede Naoki Jošida, který řídil vývoj MMORPG Final Fantasy XIV a v inzerátech se před rokem psalo, že nová hra je už v plné fázi vývoje. To znamená, že byl připraven a schválen základní koncept, tým má jasno ve vizuálním stylu a postupně vzniká veškerý obsah dle zadání scenáristů. Zajímavé také je, že Jošida dříve o novém Final Fantasy mluvil jako o hře, která by měla být „čirá fantasy“ bez mechů či magiteků a dalších, zpravidla typických prvků předchozích dílů.

Tím se pozvolna dostáváme k tajemnému projektu Athia, který byl představen v červnu na prezentaci PlayStationu a mnoho fanoušků věří, že jde právě o koncept nového Final Fantasy. Za vývojem však stojí Luminous Productions, a i když studiu šéfuje bývalý vedoucí programátor Final Fantasy XV Takeši Aramaki, nezdá se být spojení s legendární sérií pravděpodobné. Scénář projektu Athia má na starosti Gary Whitta – autor příběhů her jako Prey nebo The Walking Dead – který během oznámení prvních detailů o nové hře mluvil o zcela novém světě. Stoprocentně vyloučeno ale není pochopitelně nic a při pohledu na poslední záběr z traileru Athie nemůžeme nevidět oblouky skal jako z Final Fantasy XV, případně velmi ostré formace hornin, připomínající dopadající meteorit. Také drak, který se v ukázce projektu Athia objeví, může být teoreticky spojen s přáním Naokiho Jošidy, jasno ale nebudeme mít do té doby, než Square Enix informace nezpřesní. A jak se zdá, bohužel se tak zřejmě nestane ani na online verzi letošního veletrhu Tokyo Game Show, kde chce Squeenix prezentovat pouze novinky ohledně FF XIV, karetní hru Final Fantasy a mobilní Brave Exvius.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru