Na trh míří další retro stroj – Amiga 500 Mini

Na trh míří další retro stroj – Amiga 500 Mini

Nabídne 25 kultovních klasik a umí spustit libovolný ROM. Je kompatibilní i s Amigou 1200

Zdroj: Retro Games
10. 8. 2021

Stále ještě nemáte dost mini retro herních zařízení? Na trh míří plně licencovaná Amiga 500 Mini od autorů C64 Mini ze společnosti Retro Games. A500 Mini označovaná také jako THEA500 Mini vyjde začátkem příštího roku a bude stát 130 eur, tedy v přepočtu asi 3300 korun. Podobně jako mini retro konzole i tento malý počítač přichází s předinstalovanými hrami.

V jeho paměti najdete 25 klasik a jejich nabídku musím opravdu pochválit, viz box. Nechybí mezi nimi Alien Breed 3D, Another World, Battle Chess, Simon the Sorcerer, Worms: The Director’s Cut nebo Zool, který se shodou okolností minulý týden dočkal oznámení vylepšené verze pro PC. Team17 neodmyslitelně spojený s érou Amigy novinku také chválí. Zatím ovšem známe jen 12 z celkového počtu pětadvaceti slíbených titulů.

A pokud by vám tyto hry nestačily, scházela vám nějaká vaše legenda, anebo jste si z nich jednoduše nevybrali, můžete přes USB spustit libovolný ROM. Součástí balení je rovněž autentická dvoutlačítková myš a gamepad zjevně inspirovaný nechvalně proslulým ovladačem z Amigy CD32, ale zcela nově navržený. K minipočítači můžete také připojit vlastní standardní PC klávesnici.

I když je A500 Mini inspirovaná Amigou 500, dokáže navíc emulovat také A500+ a Amigu 1200. I ROMy z této platformy mají fungovat. Malá Amiga nabízí i pár funkcí navíc. Podporuje funkci save/resume, nabízí různé možnosti scalingu, 50Hz a 60Hz frekvenci i filtr imitující CRT obrazovku. Výrobce věří, že lidé v tomto zařízení uvidí další evoluci mini systémů určených pro hry, které se v posledních letech těší velké popularitě.

Amiga 500 od firmy Commodore přišla na trh původně v roce 1987 a šlo o obrovský hit, který ve své době nabízel grafiku, hudbu a zvuky, o nichž si mohli hráči na PC nechat jenom zdát.

Bohužel příliš podrobností zatím o staronové Amize k dispozici nemáme.

Prvních 12 představených her z 25

Alien Breed 3D, Another World, ATR: All Terrain Racing, Battle Chess, Cadaver, Kick Off 2, Pinball, Dreams, Simon the Sorcerer, Speedball 2: Brutal Deluxe, The Chaos Engine, Worms: The Director’s Cut, Zool

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru