The Eternal Castle [REMASTERED], Playsaurus, Na Switch míří remaster klasiky, která neexistovala

Na Switch míří remaster klasiky, která neexistovala

Retro plošinovka The Eternal Castle sice nepochází z roku 1987, ale má tak vypadat

Zdroj: TFL Studios
22. 7. 2020
Název: The Eternal Castle [REMASTERED] Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 5. 1. 2019

Loni v lednu vyšla na PC i Macu velmi zajímavá hra The Eternal Castle [REMASTERED], kterou předcházela legenda o zapomenuté klasice z roku 1987. Jak se později ukázalo, “remaster” zapomenutého hitu, který vlastně nikdy neexistoval, byl úplně novou hrou. To nic ale neměnilo na skutečnosti, že šlo o pěknou poctu klasikám jako Another World nebo Flashback s jedinečnou grafickou stylizací a retro barevnou paletou.

Chytrý marketingový tah s příběhem o zapomenutém pokladu autorům vyšel a titul se dočkal zasloužené pozornosti. Ze hry se nakonec vyklubala chytlavá a náročná logická plošinovka s napínavými akčními pasážemi. A nyní konečně vychází také na Switch. Do evropského eShopu The Eternal Castle dorazí 21. srpna, zatímco v americké verzi už je k dispozici.

The Eternal Castle nabízí singl, ale také lokální kooperaci pro dva

Dnes už víme, že za hrou stojí tým TFL Studios, který nás znovu láká na filmově laděné sci-fi dobrodružství v CGA grafice, které prověří váš postřeh i trpělivost. Často se tu totiž postupuje kupředu metodou pokus-omyl. Úrovně jsou plné nepřátel, pastí, hádanek i náhodných události v částečně procedurálně generovaném světě.

Každý ze světů nabízí vlastní unikátní atmosféru a celkem jich navštívíme pět napříč 20 levely. Na konci každého z nich číhá boss a dva finální navrch. K jejich zdolání využijeme až 10 různých zbraní a odemknout můžeme i ukrytou epizodu. The Eternal Castle nabízí singl, ale také lokální kooperaci pro dva. Navíc se můžete propracovat k tajnému PvP versus režimu.

TFL Studios tvoří trojice nezávislých vývojářů, kteří vytvořili hru, o jaké snili, když byli malí. Šéf projektu Leonard Menchiari předtím dva roky pracoval ve Valve. Zajímavé přitom je, že autoři spolupracovali na dálku a osobně se setkali jen párkrát.

Ve Spojených státech se verze pro Switch prodává za 15 dolarů. U nás je k dispozici předobjednávka za 349 korun. Na Steamu hru najdete za 6 eur. Hra se tu těší velmi slušnému přijetí, což není pro tak atypický projekt zdaleka samozřejmostí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru