Na Switch dorazí Assassin’s Creed: The Ezio Collection

Balík tří her s Eziem vyšel v roce 2016 na PS4 a XOne. Konzole od Nintenda se dočká v únoru

Zdroj: Ubisoft
12. 1. 2022
Název hry: Assassin’s Creed: The Ezio Collection Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 17. 2. 2022 Platformy: , , Žánr:

Ubisoft vydal v roce 2016 na Xboxu One a PS4 kompilaci tří her ze série Assassin’s Creed, v nichž si hlavní roli zahrál hrdina Ezio. Šlo o Assassin’s Creed II, Assassin’s Creed Brotherhood a Assassin’s Creed Revelations úhledně zabalené do jednoho balíčku s lepšími texturami, nasvícením i nejrůznějšími efekty, stejně jako s veškerým stahovatelným obsahem, který pro jednotlivé hry po jejich uvedení vyšel. Teď se kolekce podívá také na Nintedo Switch a nad rámec zmiňovaných vylepšení bude doplněna dvojicí krátkých filmů Assassin’s Creed Lineage a Assassin’s Creed Embers. Ubisoft tím pouze naplňuje vleklé spekulace a láká hráče na 17. února, kdy bude kolekce za cenu odpovídající 40 dolarům.

Jak patrně předpokládáte, všechny tři hry budou speciálně upraveny pro Switch ve smyslu maximálního možného využití dostupných vlastností konzole. Samozřejmostí je HD Rumble, ale také optimalizované herní rozhraní, možnost využívat v nastavení dotykové ovládání a pochopitelně hrát v handheldovém režimu. Jak už bylo uvedeno výše v souvislosti s verzemi pro PS4, resp. Xbox One, také kolekce pro Switch umožní odehrát všechna singleplayerová DLC, která jsou automaticky součástí obsahu a doplňují celou příběhovou linku, která stále patří k těm nejoblíbenějším.

Bohužel, i kvůli velikosti zahrnutých titulů nedokáže Ubisoft poskynout hráčům maximální komfort, sáhnou-li po fyzické verzi, když se bude na cartridge nacházet pouze Assassin’s Creed II. Zbylé dvě hry spolu se zmiňovanými filmy je nutné stáhnout, a ačkoliv zatím není známa konkrétní velikost, Ubisoft v tiskové zprávě naznačuje až 35 GB dalších dat. Další věcí, která zůstává v tuto chvíli nevyjasněná, je fungování multiplayeru v Brotherhood, resp. Revelations. Zdá se ale, že online složka nebude k dispozici a hráči si budou moci – rovněž s odkazem na DLC – užít pouze singleplayerovou část.

Na závěr se ještě sluší poznamenat, že na Switchi je od roku 2019 dostupná také remasterovaná verze třetího dílu a tzv. Rebel Collection, zahrnující Black Flag a Rogue. V Japonsku si pak mohou hráči zahrát také novější Odyssey, v tomto případě už ale jde o streamovanou verzi, doplňující hubený katalog takto dostupných her nejen v Japonsku, ale také ve zbytku světa.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím