Na Steam míří bizarní japonská hra z roku 1999

Biomechanická adventura Garage: Bad Dream vyšla původně v omezeném počtu kopií

Zdroj: Sakuba Metal Works
20. 6. 2022

Magazín PC Gamer upozornil, že na Steam míří bizarní japonská hra Garage: Bad Dream Adventure. Jedná se o hororovou adventuru z roku 1999, která původně vyšla pro Windows a Mac. Její debut se dočkal jen 3 tisíc kopií a i doma v Japonsku je původní verze údajně považována za raritu. Nicméně už loni v prosinci Garage dorazila na iOS a Android a teď jsme se dozvěděli, že na Steamu hra vyjde 8. července.

Kdyby nebyl H. R. Giger Švýcar, ale Japonec, zřejmě by vytvořil něco takového.

A o co vlastně ve hře jde? Asi byste se ze všeho nejdřív měli podívat na video, abyste si udělali představu, co přibližně můžete čekat. Jedná se o surrealistickou point and click adventuru zasazenou do biomechanického světa. Hráč ovládá malého robota, s jehož pomocí řeší různé hádanky. Je něčím mezi strojem a žijící bytostí. Kdyby nebyl H. R. Giger Švýcar, ale Japonec, zřejmě by vytvořil něco takového.

Naším úkolem je uniknout z tohoto světa, ale kromě řešení hádanek a logických úkolů titul nabízí také RPG prvky. Například vývoj postavy přes modifikace těla. Hlavní hrdina má také dva nezvyklé ukazatele. Pokud vám dojde palivo, zemřete. Když vám dojde ego v důsledku duševního napětí, hra končí také.

Remasterovaná verze láká na vylepšenou grafiku i videa ve vyšším rozlišené, která byla upscalována s pomocí umělé inteligence. Změn se dočkal také interface a balanc hry. Novinka dokonce nabídne nové kapitoly, úkoly a přibylo rovněž několik nových zakončení.

Původně byla hra pouze v japonštině, ale v roce 2020 se dočkala překladu do angličtiny od fanoušků a později také oficiálního, který zamířil už na mobily a bude součástí i Steam verze.

Pokud potřebujete objednat depresi jako řemen, jste na správné adrese. Z videa se zdá, že má hra v sobě něco třeba i z Duny režiséra Davida Lynche. Ale co je důležitější, třeba verze pro iOS se těší skutečně dobrému přijetí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru