Na Steam Deck míří zdarma spin-off Portalu v češtině

Na Steam Deck míří zdarma spin-off Portalu v češtině

Dok dorazí na konci jara. Valve použili největší možnou baterii. THQ láká na podporované hry

Zdroj: Valve
28. 2. 2022

Steam Deck teď bude nepochybně plnit herní weby a naše novinky podobně, jako když se na trh uvádí nová konzole. Je to bedlivě sledované zařízení a jako takového se ho týká spousta různých zpráv. Na první dnešní text od Zdeňka, který reflektoval čerstvé recenze a postřehy Gabea Newella, navážeme dalším shrnutím ostatních důležitých aktualit.

Valve zveřejnili nejen novou upoutávku na samotný Steam Deck, ale také krátký trailer představující Aperture Desk Job. To je bezplatný krátký hratelný projekt zasazený do světa Portalu, který bude zdarma ke stažení od 1. března. Je navržený speciálně pro Steam Deck a provede uživatele ovládáním a funkcemi zařízení zábavnou formou. Interaktivní tutoriál bude k dispozici s českými titulky. Valve žertují: “Hra Aperture Desk Job vzala vyčpělý žánr simulátorů chůze a s maniakálním smíchem na něm za ničivé bouře prováděla své nelidské experimenty, dokud nepovstal (resp. neposadil se) nový žánr: simulátory sezení.”

“V této hře se ujmete role naprostého zelenáče v jeho první pracovní den, kdy má ještě srdce plné naděje a nohy plné snů o stoupání po schodech korporátního potravního řetězce. Jenže život má jiné plány. A žádný z nich nezahrnuje pohyb,” vzkazují autoři. Nečekejte Portal 3, varují. “Snižte svá očekávání, Desk Job není pokračování her Portal. Nesnižujte je však příliš, protože stále jde o titul zasazený do rozšířeného univerza těchto her!” dodává tým ve vtipném popisku. Další podrobnosti už najdete přímo na Steamu. Dobrou zprávou je, že by mělo být údajně možné hru spustit i bez Steam Decku, pokud to za to bude stát a mít smysl.

Valve znovu zmínili chystaný dok pro Steam Deck. Odložený je až na nakonec jara a zatím neznáme jeho cenu. Firma slibuje brzy se podělit o další podrobnosti. Kromě funkce stojánku nabídne především porty na USB 2.0, USB 3.1, ethernet, HDMI 2.0, DiplayPort 1.4 a USB C, který má ale sloužit pro napájení. Použít nicméně bude možné také další porty a redukce třetích stran.

PC Gamer mluvil s designéry Valve, kteří pracovali a pracují na Steam Decku. Greg Coomer a Jay Shaw prozradili, že mu dopřáli tu největší možnou kapacitu baterií vzhledem k velikosti zařízení. Chtěli tu největší baterii, která by se do něj vešla. Na rozdíl od různé kapacity a rychlosti úložného prostoru prý autoři nezvažovali nabídnout odlišné modely s různou baterkou. Větší baterie by znamenala podle Valve jiné fyzické proporce a spoustu kompromisů v ergonomii, které nechtěli autoři dělat. Důležité totiž bylo, aby se lidem hrálo na Steam Decku pohodlně.

Vydavatelé už začínají citit potenciál Steam Decku

Společnost THQ Nordic se zase při příležitosti blížícího se vydání Steam Decku pochlubila seznamem kompatibilních her. Skvěle prý fungují nejen ty plně kompatibilní, ale i ty s částečnou kompatibilitou, u nichž údajně stačí udělat jen drobné korekce a úpravy, abyste si je užili. Někde je třeba jen vyladit ovládání nebo použít dotykovou obrazovku. Na podporované hry už se můžete podívat ve videu.

Plnou kompatibilitu nabízí Desperados III, Darksiders II Deathinitive Edition, This is The Police 2 a Darksiders Genesis. Částečnou pak Expeditions: Rome, Destroy All Humans!, SpongeBob Squarepants: Battle For Bikini Bottom – Rehydrated, Wreckfest, MX vs. ATV All-Out, This is The Police, ELEX, Battle Chasers: Nightwar, Darksiders Warmastered Edition a Biomutant. Tento seznam se přirozeně bude podle vydavatele časem měnit s tím, jak další hry projdou kontrolou, anebo je vývojáři upraví Steam Decku na míru. Jinými slovy, budou přibývat další kousky.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru