Orcs Must Die! 3, Google, Robot Entertainment, Na Stadii míří plejáda nových her včetně exkluzivit

Na Stadii míří plejáda nových her včetně exkluzivit

Orcs Must Die! 3 vyšlo pouze na Stadii, novinky chystají Splash Damage i Supermassive

Zdroj: Stadia
15. 7. 2020

Málokterá z platforem zažila tak krkolomný start jako Stadia od Googlu. Internetový gigant před spuštěním své streamovací služby mnoho nasliboval, její ostrá verze se ale původní vizi přibližovala jen ztěžka a postupně. Tenhle rok však má být zlomový. Google se kritice bránil a hráčům sliboval nejen rozšíření funkcionality, ale dodat také dostatek obsahu. Jen letos tak měla na Stadii zamířit více jak stovka her, mimo jiné od vlastních vývojářských studií i se zvučnými jmény v zádech. Už v minulosti ostatně Google zlákal například Jade Raymond. A že nejde o mlácení prázdné slámy, se čerstvě snažila dokázat prezentace Stadia Connect, která odhalila nejen některé multiplatformní tituly, ale také pár chystaných exkluzivit.

Souhrn novinek Stadia Connect trval necelých dvacet minut a zhlédnout jej můžete na YouTube. Níže najdete také šikovný výtah toho nejdůležitějšího přímo od Googlu. Primárně se mluvilo o hrách. Celkem bylo oznámeno, že se platforma rozšíří o přibližně o dvě desítky titulů a z toho pět exkluzivních. Fungování platformy jako takové bylo tentokrát na vedlejší koleji. Výjimkou je nová funkce Click to Play, která předplatitelům na Stadii Pro konečně umožní prostřednictvím odkazu na YouTube rovnou spustit samotnou hru. A co konkrétně nás může mrzet patrně nejvíce, chyběly jakékoli zprávy o plánech na další rozšiřování podporovaných regionů.

Orcs Must Die! 3

Z hlediska exkluzivit se mohou předplatitelé aktuálně těšit zejména z tower defense arkády Orcs Must Die! 3, jejíž okamžité vydání bylo na Stadia Connect oznámeno. Titul je součástí prémiové služby Stadia Pro, stejně tak jej ale lze zakoupit i zvlášť. Z původního oznámení z loňska i z nových informací pak vyplývá, že novinka týmu Robot Entertainment nabídne pouze časovou exkluzivitu.

Super Bomberman R Online

Na podzim na Stadii zamíří kompetitivní multiplayerovka Super Bomber Man R Online. Jde o pokračování akční arkády z roku 2017, jež původně zamířila pouze na Switch. Novinka bude pro Stadii rovněž časově exkluzivní a lákat může především na battle royale režim až pro 64 hráčů.

One Hand Clapping

Časově exkluzivní je aktuálně také early access verze 2D adventury One Hand Clapping. V té se hráči podívají do fantaskního světa, ve kterém se budou pohybovat mimo jiné za pomocí svého vlastního hlasu. Vývojáři slibují přinést hráčům unikátní náhled na jejich vlastní hlasový projev a chtějí je naučit pracovat s tím, jak sami sebe skrze řeč vnímají.

Outcasters

Poslední představenou a opět časovou exkluzivitou je akce Outcasters od týmu Splash Damage (Gears Tactics, Wolfenstein: Enemy Territory). Jde o barevnou kompetitivní on-line střílečku až pro osm hráčů, kterou budeme sledovat z ptačí perspektivy. Její specialitou, jak již napovídá níže přiložený trailer, je možnost vysílat projektily klidně i za roh. Těšit se můžeme také na zmenšující se arény ve stylu battle royale titulů. Oucasters vyjde na Stadii v průběhu podzimu.

Představení dalších exkluzivit si Google ještě šetří, láká ale na zvučná jména týmů, které společnost dokázala zlákat na svoji stranu. Konkrétně jde o studia Harmonix (tvůrci Rock Bandu), Uppercut Games (Submerged) a Supermassive Games, kteří mají moc rádi horory a stojí třeba za povedenou adventurou Until Dawn. Výběr týmů pak napovídá tomu, že Google bude pravděpodobně mířit na sdílené zážitky. Například horory od Supermassive Games si přímo říkají o implementaci Crowd Choice, tedy komunitního ovlivňování veřejné hry například v podání známého streamera.

Google otevírá další vývojářské studio pro Stadii

A co na to Češi?

Google sice Stadii chce zjevně tlačit vpřed, nicméně to podstatné se pro nás nemění. Služba zůstává exkluzivní pro omezený počet trhů a Česko ani Slovensko stále mezi vybrané země nepatří. Ovšem s rostoucím důrazem a zjevnou snahou platformu rozšiřovat a optimalizovat se dá do budoucna očekávat, že rozšíření bude dříve či později na pořadu dne. Jen nesmí dojít na slova kritiků, kteří Stadii předpovídali možnost hořkého konce v případě neúspěchu.

Multiplatformní záležitosti

Ovšem exkluzivity nejsou to jediné, co aktuálně Google přislíbil. Z ostatních titulů se předplatitelé mohou v nejbližší době těšit například na PGA Tour 2K21 (vyjde 21. srpna), The Elder Scrolls Online: Stonethorn (24. srpna) a na akci Serious Sam 4, jež rovněž dorazí ještě v srpnu. V září pak na Stadii vyjdou první dvě moderní sezóny Hitmana (ta třetí dorazí až příští rok, stejně jako na další platformy), sportovní WWE 2K Battlegrounds, asymetrická multiplayerovka Dead by Daylight a cross-platformní hraní podporující adventura Hello Neighbor. Během podzimu pak dorazí ještě druhý i třetí díl Mafie, Borderlands 3, NBA 2K21 a povedená „fromovka“ Sekiro: Shadows Die Twice. V čase vánoční sezóny pak bude následovat ještě akční RPG Outriders a Hello Neighbor: Hide & Seek.

Jak vidno, Google nad Stadií stále neláme hůl a s konkurencí ostatním zajetým hráčům na trhu to zřejmě myslí vážně. Spolu s tím můžeme ještě aktuálně připomenout například spojenectví s Ubisoftem, díky němuž na tuto platformu dorazí mimo jiné i Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, Assassin’s Creed Valhalla, Watch Dogs: Legion a Far Cry 6. Hrát tedy určitě bude co, jen to prozatím stále ještě nebude možné u nás.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru