Na Stadii má v letošním roce dorazit přes 100 titulů

Na Stadii má v letošním roce dorazit přes 100 titulů

Bez ohledu na ukončení interního vývoje chce Google streamovací platformu stále posilovat

Zdroj: Google
15. 2. 2021

Jsou to jen necelé dva týdny, kdy zástupci Googlu oznámili, že končí s vlastním vývojem her pro streamovací platformu Stadia. Bez ohledu na prohlášení, že služba rozhodně nekončí a bude se jen víc soustředit na spolupráci s vydavateli třetích stran, se nicméně začalo mluvit o těch nejčernějších scénářích a i my jsme připomínali, kolik služeb či aplikací Google v minulosti pohřbil. Možná právě proto se v rychlém sledu ozývá tým Stadie znovu a odhaluje, že v letošním roce se mohou uživatelé těšit na více než 100 titulů, které přibudou do knihovny.

„Nadšeně pokračujeme se zajišťováním skvělých her od některých z nejlepších vývojářů, aby si je mohli hráči užít na Stadii. Během nadcházejících týdnů a měsíců můžete očekávat cokoliv od akčních RPG, přes kompetitivní kooperace (sic!), až po nápadité plošinovky,“ lákají zástupci Googlu v novém blogovém příspěvku. Dále vyjmenovávají několik nejbližších titulů, které dorazí už koncem února a následně v průběhu září a dubna. Jde například o Shantae, FIFA 21, Judgment, Killer Queen či Hellpoint, na které podle Googlu navážou další. „Tyto hry reprezentují jen zlomek z více než stovky titulů, které budou na Stadii přidány v roce 2021.

Lidé odpovědní za chod Stadie v blogu dále popisují, jaké vlastnosti budou jednotlivé tituly mít, nezdá se však, že by mělo jít o něco specifického nad rámec možnosti hrát hru na zařízení, které nemusí mít v podstatě žádný herní výkon. Google jen sporadicky zmiňuje dříve slibované prvky, jako je přebytek výkonu například na kooperaci ve více hráčích, sdílení uloženého stavu hry či přímé pozvánky skrz odkaz ve videu a zdá se, že s exkluzivními tituly vezmou doprovodné funkce za své. Je navíc otázkou, zda bude chtít Google po 14 měsících od zahájení svého provozu do budoucna přehodnotit svůj platební model, případně umožnit hraní zakoupených her i v offline režimu, jako částečně dovoluje například PlayStation Now. Právě nemožnost vyvést hry ze streamovaného prostředí se totiž hráčům příliš nezamlouvá a ve volnosti rozhodování zůstává za xCloudem i Ge Force Now.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru