Airplane Mode, AMC Games, Na podzim vyrazíme v turistické třídě přes Atlantik

Na podzim vyrazíme v turistické třídě přes Atlantik

Simulátor pasažéra Airplane Mode slibuje být tou nejlepší leteckou hrou roku 2020

Zdroj: AMC Games
25. 8. 2020
Název: Airplane Mode Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Zatímco nový Microsoft Flight Simulator už je venku a obdivují se mu miliony hráčů, ten nejrealističtější simulátor létání je teprve na cestě. Tvrdí to alespoň autor hry Airplane Mode, která přistane letos na podzim. Od klasických leteckých titulů se však tahle simulace liší v jednom podstatném detailu. Namísto do pilotní kabiny hráče usadí mezi pasažéry. Zatímco tak většina z nás může momentálně na skutečné cestování letadlem přes Atlantik zapomenout, Airplane Mode nám zprostředkuje nefalšovaný “požitek” ze zaoceánského letu v turistické třídě.

Duchovní nástupce neobvyklého simulátoru Desert Bus slibuje plačící děti na palubě, nespolehlivé připojení k internetu, turbulence nebo třeba občerstvení.

Hru jsme si poprvé představili loni v listopadu, ale určitě se sluší si připomenout základní fakta. Airplane Mode míří na Windows i Mac a nabídne nám už dříve oznámený šestihodinový let z John F. Kennedy International Airport do Reykjavíku a nově také 2,5 hodiny dlouhý let z JFK do kanadského Halifaxu. Zřejmě trasa pro netrpělivé. Vše se totiž bude odehrávat v reálném čase. Duchovní nástupce neobvyklého simulátoru Desert Bus slibuje plačící děti na palubě, nespolehlivé připojení k internetu, turbulence nebo třeba občerstvení.

Smyslem projektu je simulovat let a jeho různorodé aspekty se všemi bizarními maličkostmi. Můžete koukat z okýnka, číst si, hrát si s mobilem, používat palubní multimediální systém, koukat na filmy, luštit křížovky, poslouchat hlášení kapitána, listovat bezpečnostními pokyny nebo se rozčilovat nad zpožděním. Jednoduše konečně tu bude simulátor, který hráčům umožní “vychutnat” si cestu letadlem tak, jak ji většina z nás dobře zná.

Airplane Mode spoustu podrobností zatím tají, ale už teď se nabízí mnoho potenciálně zajímavých kratochvílí. Bude se možné opít, odejít na toaletu, připlatit si za první třídu nebo flirtovat s palubním personálem? Cestu by nám mohly zpestřit také různé náhodné situace, k nimž může během podobného letu dojít. I když jde nepochybně o jednu velkou nadsázku, nápad simulovat let z pohledu pasažéra je tak bizarní, že mě opravdu těší, že jej někdo dotáhl do konce.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru