Imperiums: Greek Wars, Kube Games, Na podzim do české 4X strategie dorazí Alexandr Veliký

Na podzim do české 4X strategie dorazí Alexandr Veliký

Historická tahovka Imperiums: Greek Wars se chystá na další DLC. Přinese zajímavé novinky

Zdroj: Kube Games
9. 8. 2021
Název: Imperiums: Greek Wars Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 30. 7. 2020

Do české historické tahové 4X strategie Imperiums: Greek Wars od studia Kube Games míří další rozšíření. Po Tróji v Imperiums: Troy se můžeme těšit na Alexandra Velikého. Expanze Imperiums: Age of Alexander by měla podle Pavla Kubáta dorazit do konce září a staneme se vůdcem jednoho z 18 národů. Nemusíte jen kráčet ve šlépějích Alexandra, ale také známému vojevůdci zkusit vzdorovat. DLC přitom přichází s řadou zajímavých nápadů.

Hra se například inspirovala historií, pokud jde o fungování armády a své vojáky můžete demobilizovat a ponechat je neaktivní, dokud je znovu nebudete potřebovat. Když se vrátí ze služby k normálnímu životu, prospěje to vaší ekonomice i státní pokladně, popisují Kube Games. Aniž byste museli nepřetržitě platit velkou armádu, můžete své muže zase za čas povolat do zbraně. Ale pozor, jestliže nebudou trénovat, mohou přijít o své zkušenosti. Takže to nebude nakonec tak úplně zadarmo.

Stačí ostatním panovníkům našeptat nějaké výmysly a už se kormidlo dějin pootáčí vaším směrem.

Za pozornost stojí i dělba a delegování moci. Jak se bude vaše říše rozrůstat, stěží ji uhlídáte sami. Však to znáte. Nakonec toho máte tolik, že na nějaké maličkosti a mikromanagement nezbývá čas. Provincie tak mohou spravovat vaši zástupci. Ani tady se to ale neobejde bez rizika. Ambice správců časem porostou a nakonec mohou sami usilovat o moc na váš úkor. Snaha řídit vše sám zase může vést ke korupci a dokonce nepokojům. Není to lehká volba, ale kdo kdy tvrdil, že panování je snadné? Zvlášť když se chcete stát pánem známého světa.

Velkou roli bude hrát v Imperiums: Age of Alexander také diplomacie. Můžete poslat své vyslance do okolních zemí, kde budou působit ve váš prospěch a ovlivňovat dění v tomto koutě světa. Stačí ostatním panovníkům našeptat nějaké výmysly a už se kormidlo dějin pootáčí vaším směrem. Na druhé straně ale i věrně sloužící diplomat může u cizího dvora po časem zapomenout na svou loajalitu, takže ani vyslance nesmíte nechat dlouho bez dozoru.

A co je snad vůbec nezajímavější, popisované novinky nebudou k dispozici jen v nové expanzi, ale když DLC budete vlastnit, využijete je i v původní hře, kterou si můžete užít zase jinak. Tedy pokud chcete. Podle Pavla Kubáta záleží jen na hráči, zda bude chtít nové prvky aplikovat i na dříve vydaný obsah.

Kube Games slibují obrovskou mapu a vy sami se můžete ujmout nejrůznějších národů bez ohledu na to, jaký příběh napsala historie. Každá strana přitom vyžaduje odlišný přístup i strategii, jak byste asi čekali. Na bojišti i v politice. Pokud si teď expanzi přidáte na Steamu do seznamu přání, můžete se při vydání těšit na slevu. Původní hra Imperiums: Greek Wars se prodává za 30 eur a Imperiums: Troy je k dispozici zdarma. Imperiums: Age of Alexander zdarma nebude, ale autoři nabídnou také nějaký výhodný bundle s původní hrou. Stojí za připomenutí, že hra nabízí české rozhraní a titulky.

Autoři v uplynulých měsících zveřejnili už několik videí zaměřených na nové rozšíření. Kromě samotného oznámení se můžete podívat na medailonky některých frakcí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru