Moss: Book II, Na PlayStation VR míří Moss: Book II

Na PlayStation VR míří Moss: Book II

Jedna z nejlépe hodnocených her pro virtuální realitu se dočká pokračování

Zdroj: Polyarc
9. 7. 2021
Název: Moss: Book II Vývojář: Platformy: Žánr: ,

Studio Polyarc včera na akci State of Play představilo hru Moss: Book II, pokračování VR dobrodružství, které debutovalo v roce 2018 a postupně vyšlo na PlayStation VR, PC headsety i standalone zařízení Oculus Quest. V pokračování se podíváme na nová místa, utkáme se s novými nepřáteli a především budeme řešit další záludné hádanky.

Quill ví, že ji sledujeme a radíme a bude to ještě více reflektovat ve vzájemné interakci.

Příběh přímo navazuje na první díl, ale hra by měla být přístupná i pro úplné nováčky, slibují vývojáři. Hlavní myší hrdinkou je opět Quill, která se naučila nějaké nové triky. Čeká ji emotivní cesta, na níž si k ní hráči mají vytvořit skutečné pouto. I když je příběh lineární, svět budeme zkoumat svobodněji a na některých místech můžeme sejít z hlavní cesty a objevovat ho vlastním tempem, tvrdí tým.

Autoři chtějí, aby Quill působila jako skutečná, prohloubit spojení s hráčem. Quill ví, že ji sledujeme a radíme a bude to ještě více reflektovat ve vzájemné interakci. I když autoři nechtěli prozradit víc, novinky se očekávají také na poli znakové komunikace. Že by našly využití nějaké nové ovladače se snímáním prstů? Hra by měla být rovněž delší a nabídnout více příběhů.

Samotní autoři byli podle svých slov překvapení ohlasem hráčů na první díl a množstvím pozitivních reakcí. Další kapitola tak přímo reaguje na poptávku fanoušků. První Moss je jednou z vůbec nejlépe hodnocených VR her, připomíná studio. Samotný Polyarc zmiňuje, že je jedním z mála týmů, který v rámci virtuální reality chystá pokračování nějaké existující hry.

Moss: Book II zatím nemá stanové datum vydání, ale jako první zřejmě zamíří na PlayStation VR. A řeč je o první generaci, protože hra se má ovládat DualShockem 4. To ovšem nevylučuje možnost, že se ve skutečnosti chystá verze pro novou generaci PSVR. Ostatně už samotná upoutávka v tomto smyslu budí určité otázky…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru