Na PC může zamířit kompletní edice Uncharted

Na PC může zamířit kompletní edice Uncharted

Hráči komentují uniklý obrázek, slibující vydání všech pěti her na Steamu a Epic Games Storu

Zdroj: Sony
1. 9. 2021

Série Uncharted od vývojářů z Naughty Dog se může již brzy přidat k PC verzím her Horizon: Zero Dawn a Days Gone. O snaze přinášet původní tituly pro PlayStation také hráčům na počítačích mluvilo vedení Sony v čele s Jimem Ryanem opakovaně a bylo zřejmě jen otázkou, než přijde další oznámení. Že by mohlo jít zrovna o Uncharted, ostatně naznačily už dokumenty pro investory, kde se explicitně mluvilo o PC verzi čtvrtého dílu, podle uniklého reklamního letáčku se ale zdá, že se na Epic Games Store a Steam chystá kompletní kolekce všech pěti her. Obrázek se objevil na diskuzním portále 4chan a bouřlivá diskuze se pod ním rozběhla na diskuzním webu Resetera. Fanoušci tento objev, pocházející pravděpodobně z databáze naplánovaných příspěvků na Twitteru PlayStationu, považují za věrohodný a poukazují také na slíbené datum uvedení – 7. prosince.

Zdroj: 4chan, Resetera

„Máme pro vás speciální oznámení. The Uncharted Naughty Dog PC Collection dorazí 7. prosince 2021 na Steam a Epic Games Store,“ zní v překladu domnělý příspěvek, který ale může být pochopitelně i výsledkem rychlé práce v grafickém editoru. To se samozřejmě týká i zmiňovaného letáčku, na kterém není v podstatě nic speciálního a vyrobit jej by nebylo nic složitého. Přesto nás zaujalo logo společnosti Nixxes, která stojí za řadou konzolových i PC portů her jako Tomb Raider, Kane & Lynch, Thief nebo Deus Ex a kterou společnost Sony získala na začátku července prostřednictvím nové akvizice. Tím by došlo na spojení dosavadních spekulací a potvrzení, že to budou oni, kdo by mohli potenciálně do budoucna pomáhat jednotlivým studiím Sony s těmito porty a plnit tak svou úlohu, kterou v tomto duchu předeslal prezident PlayStation Studios Hermen Hulst.

Sluší se nicméně podotknout, že ne všichni diskutující jsou o pravosti tohoto úniku přesvědčeni. Právě spojení s Nixxes se sice zdá logické, ale jednotliví hráči vyjadřují své pochyby nad tím, že by studio stihlo portovat všech pět her v tak krátkém čase, když se stali součástí Sony před dvěma měsíci. Eventualitou ale samozřejmě zůstává, že spolupráce se Sony běžela ještě před akvizicí a postup ve vývoji mohl být jejím hybatelem. Hráčům se rovněž nezdá název kolekce, který je navíc v domnělém příspěvku na Twitteru zapsán jinak, než jak se objevuje na letáčku. Berte proto tuto informaci jako vysoce spekulativní.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru