Na PC i konzole míří závody od autorů Test Drive Unlimited

Na PC i konzole míří závody od autorů Test Drive Unlimited

Gear.Club je duchovním nástupcem slavné značky. Láká třeba na split-screen pro 4 hráče

Zdroj: Eden Games
23. 9. 2021

Francouzská společnost Microids oznámila, že závodní série Gear.Club dorazí na PC a velké konzole. Až dosud byla doma jen na Switchi a mobilních platformách. Jedná se o Gear.Club Unlimited 2 – Ultimate Edition, což je nová verze vycházející ze hry, která debutovala na Switchi už v roce 2018. Jde tak podobně jako třeba v případě závodní série Asphalt o další původně mobilní titul, který si našel cestu i na nejvýkonnější herní systémy. Jen pro připomenutí, Asphalt 9: Legends debutoval také v roce 2018, o rok později dorazil na Switch a letos v srpnu na Xbox.

I když je řada hráčů k podobným portům přirozeně skeptická, mělo by vás zajímat, kdo za sérií Gear.Club stojí. Jejími autory jsou vývojáři ze studia Eden Games, bývalí Eden Studios. Tento francouzský tým se specializuje na závodní hry už od poloviny devadesátých let a na kontě má kromě jiného sérii V-Rally, Need for Speed: Porsche Unleashed ve verzi pro PlayStation, Test Drive Unlimited a jeho pokračování, ale také horor Alone in the Dark z roku 2008. Není pochyb o tom, že jeho autoři závodním hrám rozumějí a Gear.Club lze považovat za duchovního nástupce Test Drive Unlimited.

Autoři slibují přes 250 závodů, legendární vozy, přes 1800 mil silnic, velký a rozmanitý svět, tuning aut i vylepšenou grafiku.

Microids se pochlubili, že na Switchi hra prodala přes milion kopií. Verze pro PC a velké konzole vyjde 14. prosince a nabídne veškerý obsah Gear.Club Unlimited 2. Autoři slibují přes 250 závodů, legendární vozy, přes 1800 mil silnic, velký a rozmanitý svět, tuning aut i vylepšenou grafiku. V režimu kariéry je vaším úkolem zachránit rodinný závodní tým před zánikem. Speciální režim je věnovaný vozům automobilky Porsche. Můžete založit svůj vlastní závodní klub, pozvat do něj ty nejlepší hráče a utkávat se se soupeři z celého světa.

Budeme spravovat svou virtuální garáž, kam můžeme umístit auta, která vybojujeme závoděním. Hra nabídne přes padesát modelů od nejprestižnějších výrobců jako Porsche, Lotus, McLaren, Koenigsegg či Bugatti. Jak už bylo řečeno, hra se kromě singlu hodně orientuje také na multiplayer a můžete si zahrát až se čtyřmi kamarády na jedné rozdělené obrazovce. Samozřejmostí ultimátní edice je, že přichází se všemi už dříve vydanými rozšířeními a updaty. Gear.Club Unlimited 2 – Ultimate Edition míří na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Hra v této edici ale dorazí už 30. listopadu také na Switch.

Dědictví mobilů a Switche nepochybně nezapře. Ale na druhé straně se nedá říct, že bychom zajímavé arkádové závody v posledních měsících přehazovali vidlemi.

Dokážu si živě představit, že tohle oznámení pro řadu hráčů nebude žádná velká událost. Možná podle vás nemá ani smysl snažit se na tomto poli soupeřit s Forzou a podobnými hrami. Ale když se nad tím zamyslíte, autoři Test Drive Unlimited si zaslouží minimálně pozornost. Určitě to nebude jako nativní velká závodní hra od počátku ušitá na míru nejvýkonnějším platformám. Dědictví mobilů a Switche nepochybně nezapře. Ale na druhé straně se nedá říct, že bychom zajímavé arkádové závody v posledních měsících přehazovali vidlemi. Test Drive Unlimited Solar Crown vyjde až příští rok v září, Need for Speed letos také nedorazí…

Záležet ale určitě bude rovněž na cenovce. Pokud bude realisticky nastavená, má Gear.Club snad šanci uspět i na PC a velkých konzolích. Koneckonců na Switchi se Gear.Club Unlimited 2 momentálně prodává za 8 dolarů. Autoři bohužel neuvolnili žádný trailer k nové verzi. Zatím tak máme k dispozici jen pár screenshotů.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru