Ghost of Tsushima, Sony Interactive Entertainment, Na ostrově Iki v Ghost of Tsushima nejsou samurajové vítáni

Na Iki v Ghost of Tsushima nejsou samurajové vítáni

Hrdina se vrací na místo plné temných tajemství. Proti nám bude stát šamanka a její kmen

Zdroj: Sony
22. 7. 2021
Název: Ghost of Tsushima Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:
Datum vydání:
17. 7. 2020
16. 5. 2024 (PC)

Ghost of Tsushima Director’s Cut s rozšířením Iki Island postupně hráčům ukazuje, na co se mohou těšit. Podle autorů nás čekají temná tajemství, zlé vzpomínky i nové hrozby. O podrobnosti se podělil scénárista Patrick Downs ze studia Sucker Punch Productions na PlayStation Blogu.

Pokud by si šamanka a její kmen podmanili Iki, Cušima i zbytek Japonska budou ve smrtelném nebezpečí.

Pro začátek připomeneme, že vylepšená a rozšířená verze vychází už 20. srpna. Kromě technických vylepšení je právě ostrov Iki, nové dobrodružství a postavy tím nejlákavějším. Hlavní hrdina tu narazí na tajemný mongolský kmen, který vede šamanka známá jako Orel. Má představovat úplně nový druh nebezpečí, s jakým jsme se dosud nesetkali.

Vývojáři prozradili, že protagonista se na ostrov Iki vrací, už tu jednou byl. A zatímco bude čelit novému nepříteli, musí se postavit i nějakým starým traumatům a obavám, které pohřbil hluboko uvnitř. Budeme tak zkoumat nejen novou oblast, ale rovněž vlastní temnou minulost našeho klanu. Částečně fiktivní verze ostrova Iki má představovat kontrast k Cušimě. Je to divoká země, kde mají zločinci navrch nad zákonem. Samurajové tu nejsou doma ani vítaní. Snad i proto musíme opět spolupracovat s dalšími postavami, jelikož v sázce je příliš mnoho. Pokud by si šamanka a její kmen podmanili Iki, Cušima i zbytek Japonska budou ve smrtelném nebezpečí.

Na Iki narazíme na piráty, pašeráky, šílené mnichy i prokleté jeskyně. Vyslechneme nové legendy a naučíme se nové techniky. Autoři ale současně slibují kromě velkého dramatu i osobní emotivní příběhy. Příběhy obyčejných lidí, kteří se snaží přežít v časech války. A když už je řeč o menších věcech, stojí za pozornost i další drobné změny. Budeme si moci pohladit nová zvířátka – kočku, opici nebo jelena. Tyto střípky se objevily už v prvním traileru a nyní se na ně zaměřili vývojáři na oficiálním Twitteru hry. Už v původní hře se objevily lišky a později dorazili také psi.

Ghost of Tsushima Director’s Cut pro PS5 stojí na PlayStation Storu 2119 korun. PS4 verze se prodává za 1849 korun a upgrade za 529 korun. Stojí za připomenutí, že můžete použít save z PS4 a pokračovat na PS5. Jinak se můžeme těšit na PS5 na ještě lepší grafiku, podporu ovladače DualSense nebo lipsync pro japonský dabing, který původní hře chyběl.

Podívat se můžete také na novou příběhovou upoutávku, která dává lepší představu o tom, co nás čeká.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru