God of War Ragnarök, Sony Interactive Entertainment, Na nový God of War lákal Cory Barlog tajně i veřejně

Na nový God of War lákal Cory Barlog tajně i veřejně

Ukrytého vzkazu na Twitteru si nikdo nevšiml. Christopher Judge si užívá svůj návrat

Zdroj: God of War
18. 9. 2020
Název: God of War Ragnarök Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:
Datum vydání:
9. 11. 2022
19. 9. 2024 (PC)

Nový God of War s podtitulem Ragnarök určitě patřil mezi největší překvapení poslední PlayStation akce. Míří na PlayStation 5 a vyjít by mohl už příští rok. Na titulu, který naváže na předchozí hru, opět pracuje studio SIE Santa Monica. Tohle dobře střežené tajemství ale ve skutečnosti o sobě dalo už párkrát vědět. Už loni v dubnu hlavní autor hry Cory Barlog v sérii tweetů ukryl vzkaz “Ragnarok is coming”.

Nešlo přitom o jediný podobný náznak. Závěr předchozí hry z roku 2018 také indikoval, že příběh bude pokračovat a jakým způsobem. Už tehdy padly zmínky o Ragnaröku. Dokonce už v roce 2016, tedy ještě před vydáním předchozí hry, Barlog v rozhovoru pro magazín Level Up prohlásil, že Kratos se znovu vrátí a tohle nebude jeho poslední hra. V dubnu 2018 jsme se také dozvěděli, že i další hra bude čerpat námět ze severské mytologie.

Kratos bude už podruhé mluvit hlasem amerického herce Christophera Judge, kterého určitě znáte ze seriálu Hvězdná brána.

Ragnarök je série událostí, která má vést ke konci světa. A všeobecně se pochopitelně předpokládá, že právě tomuto problému bude Kratos v novince čelit. Více se o spekulovaných souvislostech a možné zápletce Zdeněk rozpovídal ve včerejším videu, kde barvitě líčí, co přibližně může na hráče čekat.

Kratos bude už podruhé mluvit hlasem amerického herce Christophera Judge, kterého určitě znáte ze seriálu Hvězdná brána. Při této příležitosti se k novince na Twitteru opět aktivně hlásí a natočil dvojici krátkých klipů, z nichž je patrné, že mu comeback dělá upřímnou radost.

V této souvislosti stojí za připomenutí, že Kratos dlouhá léta mluvil hlasem Terrence C. Carsona, konkrétně už od prvního dílu z roku 2005. Cory Barlog při odhalení nového dabéra pro God of War (2018) vysvětlil, že důvodem přeobsazení je motion capture, který předtím mohl dělat někdo jiný než dabing. Nový způsob práce si ale žádal univerzálnějšího představitele a hlavně někoho, kdo je hlavnímu hrdinovi fyzicky bližší. Problémem byla především výška Carsona a kontrast, který měla vyvolávat v blízkosti jeho syna. Judge byl správně urostlý a má navíc dobrou tělesnou konstituci.

Mezi ním a hercem, který ztvárnil jeho syna, také vznikla dobrá chemie. Mladý Sunny Suljic (Atreus) si Judge oblíbil ze všech kandidátů nejvíc. Vzniklo mezi nimi prý opravdové pouto a sám Judge prohlásil, že mu přišlo, jako by si zčásti vynahradil čas, který nemohl strávit s vlastními dětmi. Při studování role se ale rozhodl neimitovat Carsona a podobně jako hra samotná přijít s trochu jinou a novou verzí hlavního hrdiny.

God of War Ragnarök, Sony Interactive Entertainment, Na nový God of War lákal Cory Barlog tajně i veřejně

Christopher Judge nechtěl dělat dabing God of War

Loni v dubnu jsme psali, že Kratos mohl mít úplně jiný hlas. Hvězdu seriálu Hvězdná brána přesvědčil až scénář. V rozhovoru pro GameCentral, herní sekci britského Metra, Christopher Judge prozradil, že zpočátku neměl o roli vůbec zájem. “Byl jsem vážně skeptický,” popsal herec situaci, kdy dostal před pěti lety nabídku účinkovat ve hře. “Co mě nakonec přesvědčilo, byl scénář,” vysvětlil změnu názoru Judge s tím, že lví podíl na tom měl i hlavní autor Cory Barlog. K pochybám měl ale také jiné důvody. Sám v té době hledal po skončení jeho nejslavnějšího seriálu nový směr v kariéře. Ale pohled na hry nebyl v Hollywoodu zrovna vlídný, což se podle něj nyní mění. [celý článek]

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru