Na mobily míří Hitman, Just Cause i Space Invaders

Na mobily míří Hitman, Just Cause i Space Invaders

Square Enix lákají na spin-offy známých sérií pro mobily a tablety. Dva vyjdou ještě letos

Zdroj: Square Enix
19. 3. 2021

Část čtvrteční akce Square Enix Presents se věnovala i mobilním hrám, které stojí za připomínku, pokud jste živý přenos nesledovali společně s námi. Japonský gigant má hned tři potenciálně slibná želízka v ohni. A ve všech třech případech se spoléhá na osvědčené značky a série, nejde o žádnou novinku v pravém slova smyslu, ale mobilní spin-offy zavedených jmen. V přenosu se ukázaly hry Hitman  Sniper Assassins, Just Cause: Mobile a Space Invaders AR.

Hitman  Sniper Assassins

Čerstvou novinkou je hra s pracovním názvem Hitman Sniper Assassins, o které jsme slyšeli poprvé. Pracují na ní vývojáři ze studia Square Enix Montreal, jak se před akcí proslýchalo. To jsou autoři mobilních her Lara Croft Go, Deus Ex Go, Hitman Go a především Hitman: Sniper. Vývojáři slibují nový příběh i nájemné zabijáky a inovaci na poli hratelnosti. Titul míří na iOS i Android a vyjde ještě letos. Nejspíš bude jeho hlavní devizou hra více hráčů.

Just Cause: Mobile

Další hrou, o níž se na akci mluvilo, byla akce Just Cause: Mobile. Vydavatel předvedl nový cinematic trailer, ale ze samotné hry jsme nic neviděli. Víme, že půjde o free-to-play titul pro iOS i Android a narazíme na známé tváře, jako je hrdina hlavní série Rico Rodriguez. Just Cause: Mobile nabídne singl i multiplayer a vyjde údajně už “brzy”. Čeká nás explozivní akce navržená přímo pro mobily a tablety, kampaň, zápasy až pro 30 lidí a kooperativní mise pro 4 hráče. Titul nabídne kotvičku, padák i křídlo a pohání jej Unreal Engine 4. Autoři slibují responsivní dotykové ovládání i voice chat. Součástí hry budou také cut scény a dabing, ale celou akci budeme sledovat z ptačí perspektivy. Mobilní Just Cause se poprvé představil v prosinci na akci The Game Awards 2020.

Space Invaders

Na akci Square Enix Presents se ale ukázaly i hry od společnosti Taito, kterou Square Enix vlastní. Byl mezi nimi i nový AR titul ze série Space Invaders. O novince toho bohužel zatím mnoho nevíme. Spuštěn byl oficiální web, kde je možné přihlásit se k newsletteru a také dostat echo, až bude k dispozici testovací verze ve vašem regionu. Hru vyvíjí Square Enix Montréal ve spolupráci s Taito a má jít o úplně novou vizi pro tuto klasickou značku. Půjde prý o reimaginaci klasiky a ambiciózní vizi, která je možná jen v rozšířené realitě. Nová technologie má podle autorů vdechnout legendě nový život. Vývojáři ale mají pod dohledem firmy Taito nakládat se Space Invaders s velkým respektem, který si taková klasika zasluhuje.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru