Call of Duty: Black Ops Cold War, Activision, Na Microsoft Storu se objevil projekt The Red Door

Na Microsoft Storu se objevil projekt The Red Door

Jde zřejmě o pokračování Call of Duty. Obchod zmiňuje Activision, žánr střílečky i rating 18+

Zdroj: Activision
16. 7. 2020

Přibližně před měsícem jsme vás v souvislosti s neutuchajícími spekulacemi ohledně pokračování série Call of Duty informovali o tajemném projektu The Red Door. Všimli si ho provozovatelé portálu PS4Database.com a zveřejnili jeho ID, které v řetězci písmen a čísel zmiňovalo „COD2020INTALPHA1“. Od té chvíle žijí fanoušci série v přesvědčení, že je The Red Door kódovým označením nového dílu, případně jeho v tichosti probíhajícího alfatestu, což ještě umocnil údajný nátlak Activisionu na web ModernWarzone, aby jeho redaktoři všechny tehdejší informace o projektu ze stránek odstranili. Poté kauza utichla a živo kolem ní začíná být až dnes, kdy se The Red Door zčistajasna objevil v databází Microsoft Storu a ještě křiklavěji odkazuje na Activision i akční žánr.

Zdroj: Activision

Podobně jako v případě předchozích „úniků“ někdo v Microsoftu opět neuhlídal citlivé informace a ještě ve čtvrtek dopoledne je zápis v obchodě veřejně dostupný. The Red Door má PEGI rating 18+, vydavatelem je zmiňovaná společnost Activision a hru lze získat výhradně prostřednictvím kódu, nikoliv přímou koupí. To by odpovídalo domněnce, že jde o uzavřený test, k němuž se tím pádem mohou dostat jen vybraní hráči z řad influencerů či novinářů. Hra, která je podle zápisu v Microsoft Storu dostupná pouze pro Xbox One, pak přichází s krátkým popiskem, který však na Call of Duty nijak neodkazuje. „Vždy existuje více pravd. Pokud hledáte odpovědi, budete muset všechno zpochybnit a přijmout, že nic už nebude stejné jako dřív. Rudé dveře čekají, odvážíte se jimi projít,“ zní překlad, který je doplněn již známým obrázkem klíčové dírky a bludištěm v pozadí.

Hra, která je podle zápisu v Microsoft Storu dostupná pouze pro Xbox One, pak přichází s krátkým popiskem, který však na Call of Duty nijak neodkazuje.

Microsoft Store dále uvádí i velikost – 81,65 GB – která sice není úplně shodná s dříve uváděnou velikostí z databáze PS Storu, ale 10GB rozdíl může být dán verzí buildu, případně specifiky obou platforem. Zmíněn je i žánr střílečky a seznam podporovaných jazyků, mezi nimiž byste nenašli ani češtinu, ani slovenštinu. Tolik k informacím od Microsoftu, k nimž pochopitelně můžeme přidat sadu dalších spekulací, o nichž jsme v průběhu uplynulých měsíců psali. Ať už se jedná o další zmínky Call of Duty v souvislosti s The Red Door, tajuplné bunkry v režimu Warzone, odkazující na zasazení do období studené války, nebo o vymezení, kdo by měl na novém Call of Duty pracovat a proč.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru