Like a Dragon: Ishin!, Sega, Na Like a Dragon: Ishin! si museli hráči na Západě počkat 9 let

Na Like a Dragon: Ishin! museli hráči na Západě čekat 9 let

Prvně hru z této série pohání Unreal Engine. Přinese originální pohled na japonské samuraje

Zdroj: Sega
16. 9. 2022
Název: Like a Dragon: Ishin! Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 21. 2. 2023

Na nedostatek her s tematikou japonské historie si tedy opravdu poslední dobou stěžovat nemůžeme. K jedné z nich se teď vrátíme v samostatném článku. Populární série Yakuza se už v letech 2008 a 2014 dočkala dvou historických spin-offů – Kenzan a Ishin. Ačkoli je téma pro nezasvěceného pozorovatele podobné, ve skutečnosti příběhy obou her dělí přibližně dvě století, a proto na sebe tituly nenavazují, jak by se mohlo očekávat. Až do tohoto týdne je ale spojovalo to, že ani jedna z her nevyšla oficiálně na Západě. To se ovšem v případě druhého jmenovaného titulu konečně změní.

Na rozdíl od původní hry nebude novou verzi pohánět vlastní engine jako v roce 2014 na PS3 a PS4, ale vůbec poprvé Unreal Engine 4 od Epicu.

Tahle zpráva ale nepřišla úplně znenadání. Už loni v únoru jsme psali, že dobře hodnocené historické samurajské spin-offy by na Západě vyjít mohly. Naznačil to producent Yakuzy Daisuke Sató. Připomněl tehdy ale současně, že by bylo potřeba je přeložit a vylepšit. V tehdejším rozhovoru pro německý magazín JP Games Sató řekl, že by si to přál, ale bylo by nutné připravit remake, nejen jednoduchý port. Už tehdy jsme ale upozorňovali, že to není vyloučené, protože se Sega ke starším dílům Yakuzy ráda vrací, vydává je i na Západě s menším zpožděním než dřív a těší se tu čím dál větší oblibě.

O rok a půl později se z téhle hypotézy stala realita. Sega oznámila, že Like a Dragon: Ishin! se dočká remaku pro PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series a vyjde také u nás. Na rozdíl od původní hry nebude novou verzi pohánět vlastní engine jako v roce 2014 na PS3 a PS4, ale vůbec poprvé Unreal Engine 4 od Epicu. I když hra vznikla celá znovu má být maximálně věrná předloze, jak můžete ostatně sami posoudit z prvních srovnávacích videí. Remake je přitom nedaleko. Vyjde po celém světě už 21. února příštího roku.

Vypravíme se do druhé poloviny 19. století a do fiktivní verze Kjóta. Prožijeme prý události, které vedly k tomu, že éra samurajů skončila. A přestože se ponoříme hluboko do historie ve srovnání s klasickými díly Yakuzy, někteří hrdinové této odbočky budou mít povědomé tváře. Hlavní protagonista má pak na výběr čtyři různé bojové styly, jak je u této ságy zvykem. A tady podobnosti s tradičními díly nekončí.

Sega totiž po oznamovacím traileru vydala ještě skoro šestiminutový story trailer a pak ještě jednu ukázku ze hry. Materiály na nás prostě vydavatel nešetří. Můžeme se tak pokochat samotným otevřeným městem, typicky krásnými cut scénami nebo vylepšeným soubojovým systémem. Nechybí pohled na vylepšování výbavy, různé speciální útoky nebo minihry, které nechybějí ani v této historické výpravě.

Původní Kenzan! obdržel od prestižního japonského magazínu Famitsu vysoké hodnocení 37/40. Ishin! dostal svého času od Famitsu známky 38/40 na PS3 a 39/40 na PS4. Tak snad ten comeback bude stát za to a dočkáme se v případě úspěchu také druhé jmenované hry. Sega totiž může chápat vydání jako svého druhu zkoušku zájmu.

Pokud se vám stýská po sérii Way of the Samurai od Acquire, máte celkem solidní výběr chystaných želízek. Do historického Japonska nás totiž slibují vzít také hry Assassin’s Creed Codename Red nebo nově oznámený Rise of the Ronin.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru