Call of Duty: Vanguard, Activision, Na letošním Call of Duty pracují Sledgehammer Games

Na letošním Call of Duty pracují Sledgehammer Games

Zpráva neodpovídá spekulacím o velkých problémech. Vývojáři navíc otevřeli novou pobočku

Zdroj: Activision
5. 5. 2021
Název: Call of Duty: Vanguard Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 5. 11. 2021

Během včerejšího zveřejňování finančních výsledků Activisionu došlo na potvrzení, že letošní díl Call of Duty vzniká ve studiu Sledgehammer Games. Dosud jsme se mohli odvolat pouze na spekulace a zdroje předních herních magazínů, potvrzením Sledgehammeru nicméně vrací do hry všechny předchozí náznaky zasazení do druhé světové války, či padesátých let a možném zpracování války v Koreji. Věrohodněji se to má díky včerejší zprávě Activisionu také s možným podtitulem Vanguard a všemi dalšími informacemi například o použitém enginu IW 8.0, na kterém běžel Modern Warfare z roku 2019.

Zástupci Activisionu v rozpravě s investory uvedli, že i letos vyjde nové Call of Duty a již brzy bychom se měli dozvědět více. Hra je podle dostupného vyjádření vyvíjena pro konzole nové generace a PC (PS4 a Xbox One verze to samozřejmě nevylučuje), přičemž dojde k očekávanému propojení s celým ekosystémem série. Hra by podle provozního ředitele Activisionu měla vyjít v obvyklém podzimním termínu a vedle příběhové části bude obsahovat multiplayer a kooperativní módy. Žádné informace o zasazení či směřování titulu Activision neposkytl, dá se však očekávat, že s přihlédnutím k dosud poslednímu dílu od Sledgehammeru – Call of Duty: WWII – budou chtít autoři pokračovat na podobné vlně a v úvodu naznačené spekulace se potvrdí.

Ruku v ruce s oznámením letošních vývojářů pak přichází informace o rozšíření studia o novou pobočku v Torontu, která bude úzce spolupracovat s dalšími týmy.

Zprávu, že nové Call of Duty vzniká ve Sledghammer Games, následně potvrdili sami vývojáři na sociálních sítích, ani oni ale neměli pro fanoušky žádné detaily a shodně jako vydavatel uvádí, že se už nemohou dočkat, až se o ně budou moci v dohledné době podělit s fanoušky. Ruku v ruce s oznámením letošních vývojářů pak přichází informace o rozšíření studia o novou pobočku v Torontu, která bude úzce spolupracovat s vývojáři z centrály ve Foster City a z před dvěma lety otevřených kanceláří v Melbourne. Na to konto otevírá Sledgehammer Games rovných 65 nových pozic napříč všemi svými působišti, což jde ruku v ruce s nově představeným plánem Activisionu, rozšířit počet zaměstnanců o 2000 nových lidí v nadcházejících dvou letech.

Za zmínku v závěru nicméně stojí týden staré spekulace, které se objevily na 4chanu a následně je komentoval insider Tom Henderson. Mluvily o tom, že vývoj aktuálního Call of Duty se nachází ve vážných problémech a údajně už byl aktivován záložní plán v podobě remasteru multiplayeru Modern Warfare 2, který by navázal na remasterovanou kampaň. Ačkoliv se k tomu Activision z pochopitelných důvodů nevyjadřoval, vynutil si stažení těchto informací s odvoláním na DMCA z Discordu insdiera s přezdívkou Soapkai. Henderson to mezi řádky označil za potvrzení, že jde o věrohodné informace, kterým však ve světle včerejších vyjádření Activisionu nic nenasvědčuje. Na rozseknutí téhle záhady a hlavně toho, v jakém časovém období se bude nové Call of Duty odehrávat, budeme tedy muset trpělivě počkat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru