Na konzolích a PC by mohl xCloud nahradit demoverze

Na konzolích a PC by mohl xCloud nahradit demoverze

Jde o další báječnou funkci, kterou chystáme, říká Phil Spencer. Prioritou ale zatím není

Zdroj: Microsoft
8. 10. 2020

Kvůli nedostatečnému rozšíření může streamované hraní mnohým hráčům připadat jako hudba vzdálené budoucnosti, zářijové spuštění služby xCloud ale ukázalo, že se tato forma hraní stává čím dál tím dostupnější. Microsoft svoji konkurenci Stadie od Googlu, byť ve smyslu dostupných her fungující na jiném principu, uvedl prozatím pouze na mobilních zařízeních s Androidem, již dříve ale došlo na potvrzení, že je cílem dostat se na co nejvíc displejů a obrazovek. Zahrnuje to nejen snahu proniknout na iOS a App Store, se kterým je povaha xCloudu dle platných pravidel v rozporu, ale také na konzole. Už dříve o tom mluvil šéf herní divize Phil Spencer a s možným posunem celé situace teď svou vizi potvrzuje na Twitteru.

Je však nutné vymezit, že řeč je pouze o konzolích z rodiny Xbox, které v úvahách Phila Spencera automaticky doplňuje také vidina uvedení xCloudu na PC. I vzhledem k předchozí možnosti testovat streamovací službu skrze aplikaci pro Windows jde o očekávaný krok a možnost, jak se díky kombinaci s Game Passem mimo jiné dostat k některým dřívějším konzolovým exkluzivitám. A jak ukazuje původní tweet, na který Phil Spencer v první řadě reagoval, existence xCloudu by mohla být opodstatněná i na konzolích, odkud řada her v první řadě pochází. Reakce Spencera totiž přišla v odpovědi novináři Benovi Gilbertovi, který se ptal, zda by služba mohla na konzolích zafungovat také jako alternativa k demoverzím. Namísto stahování byť i jen části hry by hráčům v takovém případě mohlo stačit daný titul v rámci xCloudu jen nezávazně vyzkoušet.

„Ano, to bychom opravdu chtěli. Je to na dlouhém seznamu skvělých věcí, na kterých tým kolem xCloudu pracuje, jen tenhle bod není příliš vysoko,“ odpověděl Spencer. Časový rámec tedy ani on, ani nikdo jiný z Microsoftu prozatím nesdělil, nicméně o tom, že společnost s nasazením na další platformy skutečně počítá, nejlépe vypovídá oficiální webová stránka služby. „Získejte přístup k více než 100 vysoce kvalitním hrám na konzoli Xbox, na počítači s Windows 10 a na mobilním telefonu nebo tabletu s Androidem,“ hlásá doslova jeden řady titulků. Jak je uvedeno výše, iOS je vynechán záměrně, ale i na tomto poli nastal přibližně před dvěma týdny posun a Microsoft už údajně poslal aplikaci pro hraní skrze xCloud ke schválení. Má to však háček – Microsoft se snaží dostat do ranku aplikací, které nabízí vzdálený přístup k vlastnímu zařízení a nejsou napojeny na žádný vlastní obchod. Znamenalo by to proto, že pokud se xCloud skutečně na App Storu objeví, budete moci (alespoň prozatím) hrát pouze hry běžící na vašem Xboxu. Podobným způsobem totiž funguje například iOS aplikace pro vzdálené hraní na PS4 nebo Steam Link.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru