Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, Lucasfilm Games, Na Knights of the Old Republic může pracovat Aspyr

Na Knights of the Old Republic může pracovat Aspyr

Studio od včerejška patří Embraceru a přiznalo práci na velké hře s rozpočtem 70 mil. dolarů

Zdroj: Lucasfilm Games
4. 2. 2021

Malé zemětřesení kolem her ze světa Hvězdných válek, které spustilo obnovení značky Lucasfilm Games a následné potvrzení, že Electronic Arts nebude jediným vývojářem, které může portfolio Star Wars rozšiřovat, má velmi zajímavý vývoj. Už koncem minulého měsíce totiž na povrch opět vystoupily spekulace na konto série Knights of the Old Republic, která by se měla podle informací podcastu B.O.B. dočkat nové hry. Titul má údajně vznikat mimo Electronic Arts, takže se na něm nepodílí BioWare, není však v tuto chvíli jasné, zda půjde o pokračování, nebo spíše naznačovaný remake či reimaginaci. Kdo na hře pracuje, z oficiálních zdrojů také nevíme, nedávné události kolem akvizic ze strany Embracer Group ale mohly střežené tajemství vyzradit. Autory nového KOTORu totiž mohou být vývojáři ze studia Aspyr, kteří sami přiznali, že na něčem velkém pracují a zároveň zapadají do náznaků novináře Jasona Schreiera, který tvrdil, že jméno studia zodpovědného za zmiňovanou sérii pravděpodobně neuhodneme.

Informace, která aktuální dohady odstartovala, se nachází přímo v tiskové zprávě skupiny Embracer komentující vstup do společnosti Aspyr Media. V části věnované výhledu do budoucna a plánovanému růstu uvádí, že se Aspyr opírá o široké portfolio her a chystá hned několik dalších titulů z licencovaných značek. Na tomto místě je nicméně důležité připomenout, že se studio specializuje na porty slavných sérií pro Mac, Linux, iOS či Nintendo Switch a vlastní hry nevyvíjí, což je jeden z dílků popisované skládanky. Druhým je skutečnost, že Aspyr má na kontě porty obou dílů Knights of the Old Republic pro Linux, Mac a iOS, což by je do určité míry kvalifikovalo k tomu, aby jim byl svěřen vlastní vývoj hry této série. Poslední indicii pak přináší sám Embracer, který potvrzuje, že jeden z připravovaných titulů od Aspyru je opravdu významný a jeho ambice podtrhuje vysoký rozpočet.

Aspyr hledá designéry soubojů, animátory, level designéry a spoustu grafiků, kteří by dohromady nebyli třeba v takové míře, pokud by mělo studio dál fungovat podle zaběhnuté formule.

„Aspyr momentálně pracuje na několika hrách, včetně jednoho důležitého projektu s odhadovaným rozpočtem 70 milionů dolarů. [Titul] se stane důležitým pro celou skupinu [Embracer] a do vývoje projektu se zapojí více než 200 interních a externích vývojářů,“ uvádí tisková zpráva. Ihned se jí chytli návštěvníci diskuzního portálu Resetera a poukazují na další okolnosti, které jsou v souladu s předloženými úvahami. Pro myšlenku, že v Aspyru nevzniká pouhý port, ale vlastní hra, která by šla za hranice předělávky pro jinou platformu, mluví například inzeráty na nové pracovní pozice. Aspyr hledá designéry soubojů, animátory, level designéry a spoustu grafiků, kteří by dohromady nebyli třeba v takové míře, pokud by mělo studio dál fungovat podle zaběhnuté formule, tedy převzít již hotovou hru a pouze ji rozběhnout na jiném operačním systému.

Diskutující s přezdívkou Khrn pak přišel s informací, že jednou z nově přijatých zaměstnankyň Aspyru má být Courtney Woods – vedoucí scenáristka her jako Dragon Age Inquisition, Mass Effect Andromeda a také Knights of the Old Republic. Nemá být přitom jediná, kdo z austinského studia BioWare putuje ke zmiňovanému Aspyru, což domněnky podporuje. Dále v diskuzi, která momentálně čítá tři strany, se řeší také možné zasazení nové hry a fanoušci odkazují na článek magazínu Cinelinx, z něhož jsme i my vycházeli koncem ledna. Vysvětluje totiž, že události Knights of the Old Republic byly postaveny mimo kánon a Lucasfilm Games možná cítí potřebu vstoupit do série prequelem či naznačovanou reimaginací a vše zase posadit zpět na koleje. Tady už ovšem zabíháme dál za přijatelné spekulace a nezbývá v tuto chvíli nic jiného, než čekat, co dalšího se na konto hry objeví, případně zda ji Embracer/Lucasfilm Games/Aspyr potvrdí.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru