Na internetu se objevilo 10 minut z The Avengers od THQ

Hra byla zrušena skoro před 9 lety. Kooperativní akce se měla odlišovat first person kamerou

Zdroj: THQ
2. 6. 2020

Zatímco čekáme na hru Avengers od studií Crystal Dynamics a Eidos Montréal, která má na trh dorazit začátkem září, na internetu se objevily nové záběry ze starší zrušené hry se stejným superhrdinským týmem, ale od THQ. Čerstvé střípky zveřejnil na svém Twitteru Andrew Borman a následně se objevilo nové přibližně desetiminutové video na kanálu PtoPOnline na YouTube. Zachycuje hru v rané verzi z července 2011 pro Xbox 360. I když titulu chybí spousta detailů, můžeme si udělat docela dobrý obrázek o tom, jak by asi fungoval a jak by se hrál.

Každá postava by pochopitelně nabídla odlišné schopnosti, které by se vzájemně doplňovaly, a spolupráce by byla klíčová. Mělo to fungovat podobně jako v komiksu.

O projektu samotném neslyšíme ani zdaleka poprvé. The Avengers měli být na rozdíl od chystaného projektu first person mlátička, která mohla do kin doprovodit film z roku 2012, i když by nabídla vlastní příběh. Ne hře pracovaly týmy THQ Studio Australia a Blue Tongue Entertainment a kromě zmíněného Xboxu 360 mířila také na PlayStation 3, Wii U a PC. Jak už záběry demonstrují, kromě singlu měla nabídnout také kooperativní multiplayer pro čtyři hráče. A to jak on-line, tak i na jedné konzoli formou rozdělené obrazovky.

Každá postava by pochopitelně nabídla odlišné schopnosti, které by se vzájemně doplňovaly, a spolupráce by byla klíčová. Mělo to fungovat podobně jako v komiksu. Hráči by kombinovali své útoky, sbírali zkušenosti a kromě řadových nepřátel bojovali i s bossy. Práva společnost THQ získala v roce 2010. Vývojáři chtěli zkusit něco jiného, pokud jde o perspektivu, a proto se rozhodli, že hráči budou sledovat akci přímo očima hrdinů. Third person her se superhrdiny už podle nich bylo dost.

Zahrát jsme si měli za Kapitána Ameriku, Hulka, Thora a Iron Mana. Další postavy by pak mohli fanoušci odemknout. Uvažovalo se, že by mezi nimi byli Hawkeye, Black Widow, ale třeba i členové Fantastické čtyřky nebo Ant-Man. Stejně tak ale mohli skončit jen jako NPC. To už se bohužel nikdy nedozvíme.

Na Xboxu 360 měl navíc díky speciálnímu módu dokonce titul podporovat pohybovou periferii Kinect. Když se však THQ dostalo v roce 2011 do finančních problémů, rozhodla se společnost uzavřít týmy THQ Studio Australia a Blue Tongue Entertainment.

Tím byl osud hry víceméně zpečetěn. Autoři se ještě pokusili oslovit přímo společnost Marvel, aby vývoj hry financovala sama, ale k tomu už nedošlo. THQ se následně začala zbavovat svých práv ve snaze zachránit se a licenci získal Ubisoft. Ten nakonec vytvořil vlastní hru Marvel Avengers: Battle for Earth, která dorazila na Xbox 360 a Wii už v roce 2012.

I když nové záběry nejsou tím prvním, co jsme měli možnost ze hry spatřit, máme díky nim opět o něco lepší představu o hře, která skončila v propadlišti dějin. Už dříve se na internetu objevily jiné ukázky ze hry. Ale nás víc zajímavá, co na hratelnost v podání first person perspektivy říkáte vy? Možná mohl projekt THQ vnést trochu originality do komiksové produkce.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru