Na internetu se objevila zrušená hra od Rare pro Nintendo 64

Na internetu se objevila zrušená hra od Rare pro N64

Z titulu Dinosaur Planet se nakonec stalo pokračování Star Foxe pro GameCube

Zdroj: Rare
21. 2. 2021

Fanoušci studia Rare mají v poslední době žně. A důvodem přitom nejsou žádné nové hry, ale ty staré. Poté, co na internet unikl remaster akce GoldenEye 007 původně z roku 1997 ve vylepšené verzi pro Xbox 360, se teď začala kyberprostorem šířit zrušená hra Dinosaur Planet pro Nintendo 64. K dispozici je hratelný build akční adventury, která se později proměnila ve Star Fox Adventures na GameCube. Velmi pěkná hra mimochodem.

Skupina se ke hře dostala prostřednictvím disku od soukromého sběratele ve Švédsku a zdá se, že pokročilý build pochází z prosince 2000.

Titul uvolnila na internet skupina Forest of Illusion, která takto nedávno zveřejnila betaverzi hitu The Legend of Zelda: Ocarina of Time. Upozorňuje přitom, že hra momentálně nepoběží dokonale na žádném emulátoru a hráči se mohou setkat s mnoha grafickými chybami ve stínech i osvětlení. Skupina se ke hře dostala prostřednictvím disku od soukromého sběratele ve Švédsku a zdá se, že pokročilý build pochází z prosince 2000. Hra Star Fox Adventures nakonec vyšla na podzim 2002.

Forest of Illusion se chtějí pokusit upravit hru tak, aby fungovala co nejlépe. Je to údajně vůbec poprvé, co ji v této podobě může vyzkoušet někdo mimo studio Rare, když se nepočítají veletrhy z konce devadesátých let a začátku roku 2000.

Původně se mělo jednat o jednu z posledních velkých her pro Nintendo 64. Šigeru Mijamoto ale přesvědčil studio Rare, aby titul přepracovali pro GameCube a udělali z něj nového Star Foxe. Hra Dinosaur Planet byla oznámena v roce 1999 a mělo se jednat o velké rozloučení Rare s N64. Autoři pro ni plánovali velká prostředí a dabované dialogy, které by si vyžádaly cartridge s největší možnou kapacitou.

Vývoj ale trval déle, než autoři předpokládali. A tak bylo rozhodnuto, že hra už zamíří na novou konzoli od Nintenda a jak bylo řečeno coby součást série Star Fox. Celý tým údajně nebyl z této změny nadšený, protože to znamenalo přepsat hotový příběh a udělat zásadní změny i v designu hry. Rare byli přirozeně zklamaní, že museli zahodit některé nápady Dinosaur Planet, ale z druhé strany viděli v napojení na Star Foxe velký potenciál především z hlediska marketingu.

Pozoruhodné přitom je, že uniklá verze pro N64 už obsahuje Foxe, což naznačuje, že vývojáři začali nějaké změny provádět ve hře ještě předtím, než se projekt přesunul na novější GameCube. Na jiných místech a v dialozích se ale stále zmiňuje původní postava Sabre. Vedlejší hrdinka Krystal měla mít větší roli ve verzi pro N64 coby hratelná postava. Se Star Foxem také na GameCube přibyly vesmírné úrovně, s nimiž se původně vůbec nepočítalo.

Hra se měla po rebrandování jmenovat Star Fox Adventures: Dinosaur Planet, ale podtitulu se nakonec úplně zbavila. Z hlediska grafiky učinila obrovský pokrok a do designu víc zasáhlo Nintendo, když byli autoři pozvaní do Japonska, aby tu konzultovali s vedením výrobce konzole své nápady. Brzy po vydání Star Fox Adventures studio Rare koupil Microsoft, i když ještě nějakou dobu dál pracovalo na hrách pro Nintendo.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru