Elden Ring, Bandai Namco Entertainment, Na internet zřejmě uniklo 30 sekund z Elden Ringu

Na internet zřejmě uniklo 30 sekund z Elden Ringu

Fanoušci se nad klipem rozplývají. Stačí jeden skok a zastaralé grafiky si nikdo nevšimne

Zdroj: Bandai Namco
17. 10. 2021
Název: Elden Ring Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 2. 2022

Ačkoliv vývojáři z FromSoftware prolomili letos v červnu hradbu mlčení a konečně natěšeným fanouškům představili první záběry z Elden Ringu, na žádnou další prezentaci až do dnešních dní nedošlo. Novinky nepřinesl Gamescom, ani PlayStation Showcase, takže se veškerá pozornost stočila směrem k Tokyo Game Show, na níž se ale o chystané soulslike hře od autorů celého žánru opět nemluvilo. Hráči proto berou za vděk aktuálnímu úniku, který se objevil na sociálních sítích a rychle si našel svou cestu na YouTube a další platformy. Jde o 27sekundový klip, který je zbaven veškerého pozlátka a v poměrně syrovém stavu ukazuje hlavního hrdinu, kterak stojí pod stromem, hledí do dáli a skáče po kamenech.

Podle novináře Jeffa Grubba bylo video natočeno na Xboxu One, vývojáři z FromSoftware se ale k úniku přirozeně nehlásí a namísto toho potichu mizí jednotlivé záznamy oněch pamětihodných 27 sekund. Vlna už je ale tak velká, že vývojáři zřejmě vzdali svůj nerovný souboj a nechávají hráče pitvat každou milisekundu záběrů. Právě plynulé skákání je to, co zřejmě zaujalo fanoušky nejvíc, protože nešetří opěvnými výkřiky a vyjadřováním úcty směrem k lidem z FromSoftware. Ne snad, že by bylo skákání ve hrách tohoto studio novinkou – v Sekiru jste si jich mohli užít opravdu hodně – ale jak potvrzuje uniklý klip, skákání bude plnohodnotné a s největší pravděpodobností vás bude umět dostat na mnoho zdánlivých překážek. Kladně pak hráči komentují také rozhled, který jde ruku v ruce s přislíbeným open-worldem, prostřednictvím kterého chtějí vývojáři posunout celý hýčkaný žánr. Nic dalšího – nechceme-li se bavit o štítu, meči, stromu, dvou dravcích či mracích – z videa zřejmě vykoukat nejde, mějte ale stále na paměti, že věrohodnost nikdo nepotvrdil.

Hráči, kteří nejsou tak okouzleni prací FromSoftware, pak poukazují i na fakt, že neznáme stáří této nahrávky, resp. buildu, z něhož byla natočena. Bez emocí lze totiž říct, že hra nevypadá v detailech jako reklama na současné technologie, a také animace hlavního hrdiny nejsou vysloveně začištěné. Jeho kroky se prolínají s texturami kamene, to samé se týká i pochvy meče a nevzhledně, byť pro žánr typicky, působí i otáčení postavy na místě. Jak je ale jasně zřetelné z komentářů na YouTube či Twitteru, nic z těchto nedostatků není pro věrné fanoušky problém a jediné, na čem záleží – a chápeme to velmi pozitivně – je samotná hratelnost. O tu se, opět soudě podle komentářů, nikdo neobává a klip vlévá hráčům naději do žil, že se v lednu dočkají vstupu do další éry několikrát zmiňovaného žánru. Dalším bonbonkem pak byly dva nové obrázky, které se hráčům podařilo získat z přenosu japonské PlayStation akce Play! Play! Play!, kde se o Elden Ringu také mluvilo.

Pokud půjde všechno podle plánu, Elden Ring dorazí 21. ledna na PC a obě generace PlayStationu, resp. Xboxu. Vývojáři nad rámec oficiálního gameplay traileru mluvili o hře v četných rozhovorech, zveřejněných zejména v červnu a následujících měsících letošního roku. Zajímá-li vás, vyrazte hledat novinky na kartu Elden Ringu v naší databázi. Najdete zde například detaily o herním světě, kooperaci, obtížnosti, zpracování open-worldu, lokací pro boj a spoustu dalších informací, na které snad už oficiálně brzy FromSoftware naváže.

Nahlásit chybu v článku

15

Napsat komentář

Další články
Nahoru