Need for Speed Unbound, Electronic Arts, Na internet unikají záběry z Need for Speed Unbound

Na internet unikají záběry z Need for Speed Unbound

Několik hráčů už očekávaný závodní titul od EA streamuje. Vývojáři zřejmě kapitulovali

Zdroj: Electronic Arts
26. 11. 2022
Název: Need for Speed Unbound Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 2. 12. 2022

Podobně jako v případě Gotham Knights, Plague Tale: Requiem nebo třeba God of War Ragnarök unikají předčasně záběry také z Need for Speed Unbound. Ačkoliv nemusíme v tomto případě varovat před bůhvíjakými spoilery, bez ohledu na to, že hra bude mít vlastní dějovou linku, přesto se tak děje z našeho pohledu tři dny před tím, než bude nové NFS přístupné majitelům edice Palace či předplatitelům EA Play a necelý týden před tím, než se začne hra standardním způsobem prodávat. Záběry se v průběhu soboty objevily přímo na YouTube, a i když některé postupně zmizely, v jiných případech už EA nechává běžet stream, jako se dělo v sobotu v podvečer například na kanále Bomba Creative.

Hráči očividně těží z toho, že některé z obchodů začaly doručovat předobjednané fyzické kopie před datem uvedení, což je poměrně svízelná situace pro vývojáře a vydavatele. Z formálního hlediska totiž zákazníkovi nemohou zamezit v tom, aby legitimně získanou hru hrál, případně ji šířil prostřednictvím nahraných videí či streamů, i přes to, že ne všechna videa na YouTube zůstala. První vlna snahy zamezit šíření však skončila tak rychle, jak se vůbec objevila a nyní je zřejmé, že Need for Speed Unbound otevřelo svou náruč vybraným jedincům, kteří se o své dojmy a záběry mohou podělit s ostatními. Videí lze najít celá řada, jedno z prvních bylo nicméně nahráno už před 16 hodinami tak, jak o něm referuje diskuze na portále Resetera. Uživatel s přezdívkou Mr. Carrot pojmenoval video v nízkém rozlišení i s malým frameratem poměrně vtipně: „Tohle určitě NENÍ Need for Speed Unbound. EA, nedívej se, tohle není Need for Speed Unbound,“ což očividně zafungovalo.

Dále se na YouTube i dalších platformách objevovaly různé sestřihy a verze výše přiloženého kousku, aby večer přispěchal zmiňovaný Bomba Creative se živým přenosem. Pokud na YouTube zůstane, budete se moci podívat na úplný začátek hry, konečně také ve Full HD a 60 fps, a máte tak šanci zjistit, jak se to má s prvními vozy, posoudit námi již několikrát zmiňovaný kontrast mezi realistickou grafikou aut i prostředí vůči kresleným postavám, nebo sledovat mnohokrát probírané efekty, jejich pestrost a zapojení do samotné hry. Pro jistotu, pokud by byl záznam přenosu smazaný, přikládáme i galerii obrázků vytípaných z přibližně 20 prvních minut.

Jak už bylo uvedeno výše, Need for Speed Unbound vychází 2. prosince, ale na našem území bude už od ranních hodin 29. listopadu dostupný majitelům Palace Edition a předplatitelům EA Play, kteří se v případě levnější varianty dostanou k 10hodinovému trialu a v případě dražšího EA Play Pro na PC rovnou k plné verzi hry. My se budeme novému dílu slavné série věnovat hned v úterý.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru