Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft, Na hře Assassin’s Creed Valhalla pracuje 15 studií

Na hře Assassin’s Creed Valhalla pracuje 15 studií

Nejčastěji se spekuluje o 9. až 10. století. Hlavní hrdina se má jmenovat Eivor

Zdroj: Ubisoft
30. 4. 2020
Název: Assassin’s Creed Valhalla Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2020

Nový Assassin’s Creed Valhalla byl oficiálně oznámen ve středu večer, ale naplno hru Ubisoft představí až dnes společně s prvním trailerem. To ovšem neznamená, že se musíme spokojit jen s informací o vikinském tématu. Během noci totiž na internetu vypluly další zajímavé střípky.

Největší tým v historii ságy?

V první řadě stojí za zmínku informace, že na novém Assassinovi pracuje celkem 15 studií. Tato historická sága vždy těžila ze spolupráce týmů Ubisoftu po celém světě, ale tohle je opravdu mimořádné číslo. Projekt vede Ubisoft Montréal a pomáhá mu 14 dalších poboček.

Na základě artworku se spekuluje o přibližném časovém rámci. Hra by měla být zasazena do 9. až 10. století, kdy Vikingové podnikají vpády do anglosaských království. Fanoušci uvažují, zda se hlavní hrdina nebude moci přiklonit na stranu nepřítele, podobně jako si v Odyssey hráči vybírali mezi Spartou a Athénami. Hrad na obrázku by mimochodem mohl být Bamburgh, který byl vypleněn v 10. století.

Výtvarník BossLogic v rozhovoru výslovně zmínil, že hlavní hrdina hry se jmenuje Eivor, a má být okolnostmi zřejmě nějak rozpolcen. Může to také znamenat, že si na rozdíl od předchozí hry nebudeme moci zvolit pohlaví protagonisty.

Je přirozené očekávat, že kromě PC a současných konzolí už novinka zamíří také na PlayStation 5 a Xbox Series X, podobně jako Assassin’s Creed IV: Black Flag vyšel kromě PS3 a X360 už také na PS4 a Xboxu One. Podrobnosti se dozvíme už dnes v 17 hodin.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru