Na Gamescomu ani letos nevystoupí Sony

Na Gamescomu ani letos nevystoupí Sony

Seznam vystavovatelů zahrnuje Microsoft, Activision, EA nebo Ubisoft. Vše proběhne on-line

Zdroj: Gamescom
15. 7. 2021

Pořadatelé Gamescomu zveřejnili seznam společností, které s nimi budou spolupracovat v rámci letošního ročníku. Stejně jako loni proběhne celá akce on-line, i když se nějakou dobu mluvilo o tom, že by Gamescom mohl být jeden z prvních větších veletrhů, které by už mohly po pandemii koronaviru přivítat první návštěvníky přímo na výstavišti. Situace tomu ale stále nenahrává a hry od společností jako Activision, Microsoft, Bethesda, Electronic Arts, Sega či Ubisoft tak budeme moci opět sledovat jen na dálku. Součástí Gamescomu bude samozřejmě i velká show Geoffa Keighleyho – Opening Night Live – ale pokud jste doufali, že právě na ní budete sledovat novinky od Sony, doufali jste marně.

Jak už bylo naznačeno výše, mezi výčtem těch největších společností japonský gigant chybí, což ale na druhou stranu není s ohledem na E3 nebo loňský ročník Gamescomu velké překvapení. A je to stav, na který si hráči pravděpodobně postupně zvykají a zcela odlišný směr, kterým se vydává Microsoft. Není nicméně v tuto chvíli jisté, zda budou mít jednotlivé společnosti na Gamescomu vlastní konferenci, jako tomu bylo v červnu během E3, nebo jsou zmíněny jen proto, že poskytnout alespoň nějaké materiály, či se jejich hry mihnou na vzpomínané Opening Night Live. Na každý pád jde o následující firmy: 505 Games, Activision, Aerosoft, Assemble Entertainment, Astragon Entertainment, Bandai Namco, Bethesda, Electronic Arts, Gamevil, Headup, Koch Media, NExT  Studios, Sega Europe, Team17, Thunderful Games, Ubisoft, Wargaming a Xbox.

Nad rámec těchto společností bude na místě připraveno ještě 80 nezávislých titulů od nejrůznějších, leč pečlivě vybraných autorů, sdružených pod hlavičkou stánku Indie Arena, jako by tomu bylo přímo v Kolíně nad Rýnem. Při této příležitosti pak můžeme připomenout, že organizátoři Gamescomu chystají virtuální stánky, do kterých bude možné zavítat z centrálního hubu Gamescom Now, stále ještě živá vzpomínka na podobnou iniciativu během E3 v nás ale vyvolává bolení břicha a pevně doufáme, že tahle část veletrhu bude mít nějaký skutečný význam a funkci. Nakonec, ústředním mottem letošního Gamescomu má být „Nový normál ve hrách“, tak by se slušelo představit jej v adekvátní podobě, máme-li se vedle toho obávat o ztrátu klasické – tedy fyzické – podoby veletrhů. Buď jak buď, Gamescom se uskuteční od 25. do 27. srpna a my se mu pokusíme být tak blízko, jak to jen půjde.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru